Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Żony skazanych polityków w Pałacu Prezydenckim

Polska
Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Żony skazanych polityków w Pałacu Prezydenckim
Kancelaria prezydenta / X
Trwa spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Barbarą Kamińską i Romualdą Wąsik

Kancelaria prezydenta przekazała, że żony Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika przebywają z wizytą u Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim. Za kilkanaście minut głowa państwa ma przedstawić oświadczenie w sprawie ułaskawienia polityków.

"Trwa spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z panią Barbarą Kamińską - żoną Mariusza Kamińskiego i panią Romualdą Wąsik - żoną Macieja Wąsika" - poinformowano w mediach społecznościowych prezydenckiej kancelarii. 

 

 

We wtorek po południu prokurator generalny Adam Bodnar negatywnie zaopiniował wniosek Andrzeja Dudy o wszczęcie postępowania ułaskawieniowego. Nie jest to jednak wiążące dla prezydenta.

 

Niedługo po ogłoszeniu tej decyzji, prezydent oświadczył, że wygłosi w tej sprawie oświadczenie o godz. 17:30

 

Przypomnijmy, że 11 stycznia prezydent Andrzej Duda ogłosił, że na prośbę żon skazanych polityków wszczyna postępowanie ułaskawieniowe w trybie prezydenckim. Zaapelował wówczas do Prokuratora Generalnego, Adama Bodnara, o zwolnienie polityków PiS z odbywania kary w więzieniach. - Mam nadzieję, że prokuratur Adam Bodnar pochyli się nad tym wnioskiem szybko, zgodnie z interesem Polski, najlepiej pojętym - mówił wówczas prezydent.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie