Przemysław Czarnek z apelem do Elona Muska. Chodzi o Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

Polska
Przemysław Czarnek z apelem do Elona Muska. Chodzi o Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika
Polsat News/Flickr/Steve Jurvetson/CC BY 2.0
Czarnek zaapelował do Muska

Poseł PiS Przemysław Czarnek zwrócił się do Elona Muska w sprawie skazanych posłów - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. "Drogi Elonie, (...) zapraszamy w imieniu Wolnych Polaków do więzień w Radomiu i Ostrołęce, gdzie przetrzymywani są polscy parlamentarzyści. Po raz pierwszy od 1989 roku mamy w Polsce więźniów politycznych" - napisał na swoim profilu.

Przemysław Czarnek zaapelował do Elona Muska, który ma w styczniu przyjechać do Polski. Polityk PiS stwierdził, że chce zainteresować miliardera sprawą skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. 
 
"Drogi Elonie Musku, zaraz po wizycie w Auschwitz zapraszamy w imieniu Wolnych Polaków do więzień w Radomiu i Ostrołęce, gdzie przetrzymywani są polscy parlamentarzyści. Po raz pierwszy od 1989 roku mamy w Polsce więźniów politycznych" - napisał na swoim profilu na X. 

 

ZOBACZ: Media: Elon Musk przyleci do Polski. Znamy plany miliardera


"Już w miesiąc po objęciu władzy świat usłyszał, jak nowa koalicja rządowa łamie prawo na każdym kroku. Trwa atak na polskie media, sądy i szeroko rozumianą wolność" - dodał. 

Przemysław Czarnek: Mamy więźniów politycznych, którzy są nielegalnie przetrzymywani

W piątek Przemysław Czarnek był pytany przez dziennikarzy o zamieszczony w mediach społecznościowych wpis. - Mam nadzieję, że pan Elon Musk przyjedzie do Radomia i przyjedzie do Przytułów Starych - podkreślił w rozmowie poseł PiS. 

 

Na pytanie, czy słowa do Elona Muska były kierowane na poważnie, odparł, że jak najbardziej tak.

 

WIDEO: Przemysław Czarnek z apelem do Elona Muska

 

- Chcielibyśmy, żeby osoby takie jak on, które mają wpływ na opinię publiczną, poznały rzeczywistość prawną dzisiaj w Polsce - mówił. 

 

- Mamy więźniów politycznych, którzy są przetrzymywani dzisiaj nielegalnie w zakładach karnych w Radomiu i Przytułach Starych, którzy mają mandat poselski, są dawno ułaskawieni przez prezydenta, którzy zostali skandalicznie skazani w 2015 roku, a już zupełnie objęci zbrodnią sądową z 2023 roku, ponieważ ponowne sądzenie ich w sprawie dawno zakończonej jest kompletnie niezgodne z jakimikolwiek standardami prawniczymi - odpowiedział dziennikarzom Czarnek. 

Elon Musk przyjedzie do Polski. Poseł PiS reaguje


Wezwanie polityka jest związane z przyjazdem przedsiębiorcy do Polski. W dniach 22-23 stycznia Elon Musk ma wziąć udział w sympozjum w Krakowie i w ceremonii w byłym KL Auschwitz, organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie. 

 

ZOBACZ: Elon Musk przyleci do Polski. W planach nietypowa wizyta


Podczas krakowskiego sympozjum porozmawia z amerykańskim publicystą Benem Shapiro na temat antysemityzmu w przestrzeni internetowej. 

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik skazani. Trafili do aresztów

Poseł Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu na dwa lata pozbawienia wolności. 9 stycznia policja aresztowała polityków w Pałacu Prezydenckim. 
 

ZOBACZ: Warunki pobytu M. Kamińskiego i M. Wąsika w więzieniu. Znamy wyniki kontroli


Następnie byli szefowie CBA trafili do Komendy Rejonowej Policji przy ul. Grenadierów w Warszawie. Później przetransportowano ich do aresztu śledczego Warszawa-Grochów. Ostatecznie skończyli w różnych aresztach śledczych - Maciej Wąsik w Przytułach Starych koło Ostrołęki, a Mariusz Kamiński w Areszcie Śledczym w Radomiu


Mężczyźni prowadzą w nich protest głodowy, ponieważ nie zgadzają się z wyrokiem. W ich sprawie do ministra sprawiedliwości zaapelowały w czwartek ich żony. Prosiły Adama Bodnara o jak najszybsze dostarczenie dokumentów w sprawie ułaskawienia prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie