Media: Elon Musk przyleci do Polski. Znamy plany miliardera

Polska
Media: Elon Musk przyleci do Polski. Znamy plany miliardera
Public Domain

Elon Musk w przyszłym tygodniu przyleci do Polski - donoszą media. Podczas wizyty w naszym kraju najbogatszy człowiek na świecie ma odwiedzić Muzeum Auschwitz-Birkenau. Niewykluczone, że spotka się również z przedstawicielami polskiego rządu.

O przyjeździe do naszego kraju założyciela Tesli, SpaceX i właściciela platformy X poinformował portal mycompanypolska.pl.

 

Według ustaleń dziennikarzy miliarder przyleci do Krakowa w poniedziałek 22 stycznia, a dzień później odwiedzi Muzeum Auschwitz-Birkenau. 

 

ZOBACZ: Najbogatsze rodziny na świecie. Liderzy z majątkiem 305 miliardów dolarów

 

Wizyta najbogatszego człowieka na świecie w naszym kraju ma być organizowana przez European Jewish Assosciation (EJA) i jest związana z zarzutami ws. antysemityzmu, jakie w ostatnim czasie są wysuwane wobec platformy X.

Elon Musk odwiedzi Polskę

Kilka miesięcy temu przewodniczący EJA, rabin Menachem Margolin podczas dyskusji na platformie X zaprosił Elona Muska do odwiedzenia Auschwitz-Birkenau, a miliarder wstępnie przystał na tę propozycję.

 

W czasie wizyty Muska w Polsce EJA organizuje w Krakowie dużą konferencję poświęconą tematyce antysemityzmu. Niewykluczone, że pojawi się na niej również sam Musk. 

 

 

 

 

Z doniesień mycompanypolska.pl wynika również, że miliarder spotka się z przedstawicielami polskiego rządu. Konkretnie chodzi o ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego.

 

ZOBACZ: Starship wzbił się w powietrze. Kolejna próba Elona Muska

 

Portal GeekWeek próbował potwierdzić te informacje. Michał Gramatyka z ministerstwa cyfryzacji powiedział jednak, że nic nie wie na temat wizyty Muska. Podobnie sprawę skomentowało Muzeum Auschwitz-Birkenau, które przekazało, że "z zasady nie udziela informacji o tego typu wizytach".

dk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie