Wypadek w Wodzisławiu Śląskim. 24-letni kierowca zatrzymany

Polska
Wypadek w Wodzisławiu Śląskim. 24-letni kierowca zatrzymany
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach
W tragicznym wypadku w Wodzisławiu Śląskim zginęły trzy osoby

Policja zatrzymała w sprawie wypadku w Wodzisławiu Śląskim 24-letniego kierowcę peugeota - poinformowała polsatnews.pl asp. sztab. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji. W wypadku zginęły trzy osoby, a trzy zostały ranne. Wcześniej Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach podało, że czwarta osoba zmarła w szpitalu, wycofało się jednak z tej informacji.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę około godziny 20:30 na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim. 

Wypadek w Wodzisławiu Śląskim. Trzy ofiary

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 24-latek kierujący samochodem marki Peugeot, skręcając w lewo w stronę ulicy Paderewskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Audi. Doszło wówczas do czołowego zderzenia. 

 

ZOBACZ: Wodzisław Śląski: Tragiczny wypadek drogowy. Zginęły trzy osoby

 

Audi podróżowało pięć osób w wieku od 17 do 19 lat, w tym jednak dziewczyna. Na miejscu zginął 18-letni kierowca i dwaj pasażerowie w wieku 18 i 19 lat.

 

Dwoje innych pasażerów - 17-letnia dziewczyna i 19-latek zostali przewiezieni do szpitala. Chwilę przed godz. 12 w niedzielę Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach przekazało, że zmarła czwarta osoba.

 

Później informacja zniknęła ze strony, a służby potwierdziły śmierć trzech osób, które zginęły na miejscu.

 

Według nieoficjalnych ustaleń Polsat News, nastolatkowie byli w drodze na dyskotekę. Mieli w terenie zabudowanym przekroczyć dozwoloną prędkość.

24-letni kierowca zatrzymany

Do szpitala trafił także kierowca 24-letni kierowca peugeota.

 

- Po jego przebadaniu ustalono, że nie wymaga on hospitalizacji. Trafił do policyjnego aresztu. Jutro będą przeprowadzane czynności z jego udziałem - powiedziała polsatnews.pl asp. sztab. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji.

 

24-latek był trzeźwy, została pobrana jego krew do dalszych badań.

Paulina Godlewska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie