Starzyna. Wypadek wojskowej ciężarówki przy granicy. Ranni żołnierze

Polska
Starzyna. Wypadek wojskowej ciężarówki przy granicy. Ranni żołnierze
Facebook/Mateusz Rybak
Do zdarzenia doszło w miejscowości Starzyna tuż koło granicy z Białorusią. Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek z udziałem wojskowej ciężarówki przewożącej żołnierzy. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Starzyna pod Hajnówką na Podlasiu - przekazał polsatnews.pl mł. bryg. Piotr Sienkiewicz z PSP w Hajnówce. - Poszkodowanych zostało 11 żołnierzy -przekazał kpt. Szymon Głazowski, oficer prasowy WZZ Podlasie.

Do wypadku doszło w poniedziałek o godz. 9:20 na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Starzyna w gminie Dubicze Cerkiewne

 

ZOBACZ: Polska armia chce pozyskać nowe kolosy. Zapewnią nam przewagę

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że z oblodzonej drogi na pobocze wypadła ciężarówka z 15 osobami. Pojazd miał jeszcze uderzyć w drzewo.

 

- Poszkodowanych zostało 11 żołnierzy. Mają różne obrażenia, ich życie nie jest zagrożone - przekazał kpt. Szymon Głazowski z Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego (WZZ) Podlasie, w którym służbę pełnią poszkodowani mundurowi. Kpt. Głazowski podziękował służbom za szybką i sprawną akcję ratunkową.

 

Wcześniej straż informowała o ośmiu poszkodowanych.

Starzyna. Żołnierze poszkodowani w wypadku wojskowej ciężarówki

- Wojskowy Star wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Znajdowało się w nim 15 osób - przekazał polsatnews.pl młodszy brygadier Piotr Sienkiewicz z PSP w Hajnówce.

 

Wszyscy poszkodowani mieli być przytomni. Zabrano ich do szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

- Na miejscu działały 4 zespoły PSP, 4 zespoły ratownictwa medycznego oraz 2 zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodał Piotr Sienkiewicz z PSP w Hajnówce.

 

Na miejscu trwają działania. W okolicy z powodu ataku zimy są ciężkie warunki do ruchu.

 

ZOBACZ: Wypadek w Puszczy Białowieskiej. Wojskowa ciężarówka śmiertelnie potrąciła żubra

Białowieża - Hajnówka. Żubry potrącone przez samochód wojskowy

W województwie podlaskim - między Białowieżą a Hajnówką - miesiąc temu doszło do wypadku z udziałem żubrów. Zostały śmiertelnie potrącone przez samochód wojskowy. To już kolejne potrącenie tych zwierząt przed wojskowych w ostatnich tygodniach. Żołnierze nie odnieśli żadnych obrażeń.

 

To kolejna sytuacja z udziałem wojskowych w ostatnim czasie. W listopadzie - również w województwie podlaskim - w przygranicznej miejscowości Stare Masiewo wojskowa ciężarówka potrąciła żubra. Zwierzę zmarło.

 

ZOBACZ: Podlasie: Ogromne stado żubrów zablokowało ulicę. Jest nagranie

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie