Lublin: Żółw porzucony na śmietniku. Mógł być nietrafionym prezentem

Polska
Lublin: Żółw porzucony na śmietniku. Mógł być nietrafionym prezentem
Facebook/Fundacja Epicrates
Żółw znaleziony na śmietniku w Lublinie

Młody żółwik chiński został znaleziony na śmietniku na jednym z lubelskich osiedli. Fundacja Epicrates zajmująca się ratowaniem gadów i innych zwierząt zasugerowała, że żółwik mógł być nietrafionym prezentem świątecznym. Nie wiadomo, ile czasu gad leżał na mrozie. Jednak znaleziono go w bardzo złym stanie. Konieczny był zabieg. Fundacja poinformowała w sobotę, że wybudził się ze śpiączki.

Fundacja Epicrates na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformowała, że mały żółwik chiński dzielnie przeszedł operację. 


"Miło nam poinformować, że „Kapselek” dobrze zniósł zabieg i wybudził się ze znieczulenia" - podała organizacja. 

 


Dodano, że ze względu na ogólny stan zdrowia i jego osłabienie, rokowania pozostają "ostrożne", jednak opiekunowie są dobrej myśli.  

Lublin. Żółw znaleziony na śmietniku. Trzymano go w plastikowej misce

Gada znaleziono w czwartek przy śmietniku na jednym z osiedli w Lublinie. Wystawiony obok wiaty znajdował się w plastikowej misce, absolutnie nieprzystosowanej do odpowiedniej hodowli. Jak podała Fundacja Epicrates, zwierzak był w bardzo złym stanie. Miał naruszone niektóre części ciała, obrzęk, a także cierpiał na ogólne wyziębienie, gdyż na dworze było wówczas pięć stopni Celsjusza.  

 

ZOBACZ: Krakowskie schronisko zakończyło "akcję mrozy". Jednego psa przygarnęła Straż Miejska


"Czyżby żywy prezent – zabawka na gwiazdkę się popsuła?" - zasugerowano we wpisie. "Bardzo możliwe. Czas poświąteczny to jeden z trudniejszych dla nas okresów w roku" - wyjaśniła fundacja.  


Żółw nazwany "Kapselkiem" ma jeszcze szansę na szczęśliwe zakończenie. Jeżeli nie wystąpią powikłania po zabiegu, a rokowania zwierzęcia będą dobre, gad może trafić do adopcji

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie