Gdańsk. Absurdalny remont ulicy. Ulicę Bażyńskiego zwęzili za bardzo

Moto Bartosz Treder / polsatnews.pl
Gdańsk. Absurdalny remont ulicy. Ulicę Bażyńskiego zwęzili za bardzo
Polsat News
Ul. Bażyńskiego w Gdańsku nieprzejezdna dla autobusów

Komunikacja na objazdach, a mieszkańcy na przymusowych spacerach. To efekt remontu ulicy Bażyńskiego w Gdańsku. Zwężono tam drogę i dopiero po fakcie okazało się, że teraz miejskie autobusy nie są w stanie nią jeździć. Przy ulicy stoi więc przystanek widmo, a władze miasta szukają sposobu, jak naprawić kuriozalną sytuację.

Kilka miesięcy temu zakończyła się przebudowa ulicy Bażyńskiego w Gdańsku, podczas której wyremontowano nawierzchnię, postawiono nową wiatę przystankową oraz wykonano wysepkę mającą ograniczać prędkość pojazdów.

 

W efekcie droga została zwężona do tego stopnia, że nie mogą nią przejechać autobusy komunikacji miejskiej. Tamtejszy przystanek w ogóle nie zaczął więc funkcjonować po remoncie ulicy.

 

ZOBACZ: Mieszkańcy Janczewa walczą o remont drogi. "Dziurawa jak szwajcarski ser"

 

- Zakończyliśmy pracę i zrobiliśmy próby techniczne. Okazało się, że wykonany łuk nie odpowiada pojazdom transportu miejskiego. Istniało ryzyko, że autobusy przejeżdżające ulicą Bażyńskiego, będą haczyć tylną osią o krawężnik - przyznał Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w rozmowie z "Wydarzeniami" Polsatu. 

Absurd w Gdańsku. Przystanek widmo i nieprzejezdna droga

Urzędnik zapewnił, iż władze miasta są "w stałym kontakcie z Zarządem Transportu Miejskiego". - Rozmawiamy, jak polepszyć warunki na drodze. Liczymy, że niedługo autobusy miejskie znów pojadą tą trasą - dodał.

 

WIDEO: Zaskakujące efekty remontu w Gdańsku

 

 

Do czasu rozwiązania problemu, mieszkańcy ulicy Bażyńskiego i okolic muszą wracać do domu innymi środkami komunikacji albo chodzić na przymusowe spacery na bardziej oddalone przystanki. 

Gdańsk. Mieszkańcy ulicy Bażyńskiego odcięci od autobusów. Przez remont

Efekty niefortunnego remontu drogi najbardziej uciążliwe są dla starszych mieszkańców, dla których nieaktywny dziś przystanek był najłatwiejszą drogą do centrum miasta. - Sporo osób jeździło z tego przystanku, również takich posiadających problemy ruchowe. W okolicy znajduje się ortopedia - stwierdziła mieszkanka ulicy Bażyńskiego.

 

Przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz współfinansujący remont prywatni inwestorzy obiecali ponowną przebudowę drogi oraz powrót komunikacji miejskiej na ulicy Bażyńskiego. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie