Województwo Lubuskie. Mieszkańcy Janczewa walczą o remont drogi. "Dziurawa jak szwajcarski ser"

Polska
Województwo Lubuskie. Mieszkańcy Janczewa walczą o remont drogi. "Dziurawa jak szwajcarski ser"
Polsat News
Ul. Wylotowa w Janczewie

Mieszkańcy lubuskiego Janczewa (pow. gorzowski) od dawna apelują do władz powiatowych o remont ul. Wylotowej. Korzystający z niej kierowcy zamiast na uważnej jeździe, muszą skupiać się na omijaniu dziur i kałuż. Nadzieją na poprawę ich losu jest wyznaczony w tym tygodniu przetarg na przebudowę drogi. Poprzedni odwołano.

Mieszkańcy nazywają drogę pieszczotliwie "odcinkiem specjalnym", nie jest im jednak do śmiechu. Nawierzchnia drogi jest niemal całkowicie zniszczona, niemal każdy metr kwadratowy powierzchni "upiększony" jest dziurą. W sezonie jesienno-zimowym w wyrwach stoi woda, a idący poboczem piesi kończą spacer ochlapani przez przejeżdżające drogą samochody. 

 

Również kierowcy skarżą się reporterce Polsat News, że prawie co miesiąc muszą odwiedzać mechanika, a przejazd ulicą Wylotową grozi zerwaniem zawieszenia w pojeździe.

Mieszkańcy Janczewa proszą o remont drogi. Pierwszy przetarg został odwołany

- Ta droga jest cała dziurawa, kałuża na kałuży praktycznie - skarży się pani Marta, mieszkanka ul. Wylotowej. - Samochód nie ma nawet możliwości ominąć kałuży i chlapie idące poboczem dzieci. Walczymy o tę drogę długi czas i - tak naprawdę - starostwo powiatowe zamiast nam pomóc - rozpacza mieszkanka Janczewa, zaznaczając, że pierwszy zorganizowany przez władze powiatu przetarg został odwołany. - Dobrze, teraz jest drugi przetarg, ale do czasu wyłonienia osoby, która się tym zajmie, minie sporo czasu, a my w tym momencie nie mamy jak się poruszać po tej drodze. Jest totalnie dziurawa - mówi pani Marta. 

 

WIDEO: Mieszkańcy Janczewa walczą o remont drogi. "Dziurawa jak szwajcarski ser"

 

 

W tym tygodniu Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wielkopolskim ogłosiło nowy przetarg na przebudowę drogi. Jak dowiedział się Polsat News, do urzędu spłynęło już 26 ofert firm zainteresowanych wykonaniem remontu i przywróceniem ulicy do stanu używalności.

ako/ac / Polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie