Jacek Kurski stracił stanowisko w Banku Światowym. Oficjalne pismo

Polska
Jacek Kurski stracił stanowisko w Banku Światowym. Oficjalne pismo
Polsat News
Jacek Kurski

Jacek Kurski i Kacper Kamiński kończą współpracę z Bankiem Światowym. "Otrzymałem pismo z Banku Światowego, potwierdzające zakończenie współpracy z panami Kurskim i Kamińskim - napisał na X minister finansów Andrzej Domański.

Były prezes TVP Jacek Kurski i Kacper Kamiński, syn Mariusza Kamińskiego, byłego szefa MSWiA, kończą pracę w Banku Światowym. Informację przekazał na X, minister finansów Andrzej Domański. "Otrzymałem pismo z Banku Światowego, potwierdzające zakończenie współpracy z panami Kurskim i Kamińskim" - napisał.

 

Oznacza to, że Jacek Kurski kończy pracę na stanowisku alternate executive director, czyli funkcję zastępcy dyrektora wykonawczego. Zajmował je od grudnia 2022 roku. Z kolei Kacper Kamiński utracił stanowisko doradcy w Banku Światowym. 

Zmiany w Banku Światowym. Jacek Kurski i Kacper Kamiński odwołani

Odwołanie było możliwe po wprowadzeniu ustawy rządu Donalda Tuska 19 grudnia 2023 roku, która zmieniła wskazywanie reprezentantów kraju w Banku Światowym. Wcześniej wskazywał ich prezes Narodowego Banku Polskiego, obecnie jest to kompetencja ministra finansów. Jacek Kurski nominację do Banku Światowego otrzymał od Adama Glapińskiego. 

 

ZOBACZ: Jacek Kurski odwołany. NBP reaguje na decyzję Donalda Tuska

 

Kacper Kamiński pracował w Banku Światowym od 2018 roku jako doradca poprzedniczki Kurskiego - Katarzyny Zajdel-Kurowskiej. Miał wówczas 29 lat. Wcześniej zatrudniony był w Parlamencie Europejskim w Brukseli na stanowisku doradcy Komisji Budżetowej PE. Jego ojciec – Mariusz Kamiński - tłumaczył, że posadę tę uzyskał w drodze konkursu.  

 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie