Rada Mediów Narodowych zwołuje pilne posiedzenie. W porządku obrad omówienie zmian w mediach

Polska Bartosz Treder / polsatnews.pl
Rada Mediów Narodowych zwołuje pilne posiedzenie. W porządku obrad omówienie zmian w mediach
Polsat News
Zwołano pilne posiedzenie Rady Mediów Narodowych

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zwołał na środę na godzinę 15:00 pilne posiedzenie tego gremium - poinformował w rozmowie z polsatnews.pl członek RMM Robert Kwiatkowski. W porządku obrad znalazła się m.in. dyskusja o planowanych zmianach w mediach publicznych.

"Działając na podstawie art.11 ust. 1 ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o Radzie Mediów Narodowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 692) zawiadamiam o zwołaniu posiedzenia Rady Mediów Narodowych 20 grudnia 2023 r. (środa) o godz. 15.00." - napisano w piśmie z 19 grudnia nadanym przez Krzysztofa Czabańskiego. 

Pilne posiedzenie Rady Mediów Narodowych

Lewicowy członek RMM Robert Kwiatkowski potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl, że posiedzenie Rady Mediów Narodowych odbędzie się w środę o godz. 15:00. Ma zostać przeprowadzone z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej umożliwiającej porozumiewanie się na odległość.

 

ZOBACZ: Zmiany w mediach publicznych i w KRS. Jest reakcja prezydenta

 

W porządku obrad ma znaleźć się omówienie sytuacji w jednostkach publicznej radiofonii i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej w związku z zapowiadanymi przez rząd Donalda Tuska działaniami wobec mediów publicznych oraz "sprawy różne"

Zmiany w mediach publicznych. Zbiera się RMM

Robert Kwiatkowski w rozmowie z polsatnews.pl wskazał, że powód ogłoszenia środowego zgromadzenia RMM może być taki sam, jak poprzedniego. W zeszły czwartek posiedzenie trwało jedynie 15 minut, a przewodniczący Krzysztof Czabański wezwał jedynie do udziału w opłatkowych spotkaniach.

 

ZOBACZ: "Jest niekonstytucyjna". Paulina Hennig-Kloska o Radzie Mediów Narodowych

 

- Spodziewali się wówczas, że coś się wydarzy w Sejmie. Nie wydarzyło, ale wydarzyło się w Trybunale - kwituje członek RMM. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie