Przemysław Wipler o zachowaniu Grzegorza Brauna: Uratował go Szymon Hołownia

Polska
Przemysław Wipler o zachowaniu Grzegorza Brauna: Uratował go Szymon Hołownia
Polsat News
Przemysław Wipler

- De facto stawiając nam ultimatum i żądanie wyrzucenia Grzegorza Brauna z klubu, Szymon Hołownia uratował go - oświadczył Przemysław Wipler w "Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii". Joanna Scheuring-Wielgus oświadczyła, że wicemarszałek Krzysztof Bosak powinien zrezygnować ze stanowiska.

Politycy komentowali zachowanie posła Grzegorza Brauna, który w Sejmie zgasił gaśnicą świece chanukowe. - Jest wniosek do prokuratury. Myślę, że będzie uchylenie immunitetu, ponieważ uważam, że powinien za to po prostu odpowiedzieć karnie. Nie tylko dokonał aktu w jawny sposób antysemickiego, ale też spowodował zagrożenie życia i zdrowia - podkreśliła wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer.

 

- Pan Bosak pokazał na ostatnim posiedzeniu Sejmu, że całkowicie sobie nie poradził - dodała, komentując działania wicemarszałka Sejmu. Krzysztof Bosak pozwolił Braunowi zabrać głos już po incydencie z gaśnicą.

 

Przemysła Wipler odparł, że Konfederacja zareagowała niezwłocznie. - Zawiesiliśmy Grzegorza Brauna w prawach członka klubu - wskazał. - Później zostaliśmy postawieni w bardzo trudnej sytuacji. De facto stawiając nam ultimatum i żądanie wyrzucenia Grzegorza Brauna z klubu, Szymon Hołownia uratował go - oznajmił poseł.

 

WIDEO: Politycy o skandalu z Grzegorzem Braunem

 

 

- Szliśmy na ten klub ze Sławomirem Mentzenem i powiedział wyraźnie, że idziemy, żeby położyć wniosek o wyrzucenie Grzegorza Brauna - wskazał. Wyjaśnił, że było to niemożliwe, ponieważ Brauna nie było na posiedzeniu klubu Konfederacji. Dodał też, że wyborcy Konfederacji nie mogą mieć przeświadczenia, że ktoś wewnątrz partii, dla "ratowania swojego stołka", jest gotów wyrzucić kolegę z klubu.

 

W sprawie Bosaka Wipler oświadczył, że wicemarszałek nie mógł wiedzieć o incydencie z gaśnicą, ponieważ w tym czasie prowadził obrady.

Nowa Lewica chce odwołania Krzysztofa Bosaka

- Pan Bosak honorowo powinien zrzec się tej funkcji - powiedziała Joanna Schuering-Wielgus, wiceminister kultury.

 

- Dlaczego pan wicemarszałek Czarzasty się nie zrzekł, kiedy pani robiła obrażający Polaków, katolików happening w kościele, gdy pani przerywała msze świętą - zapytał Wipler?

 

ZOBACZ: Joanna Scheuring-Wielgus usłyszała zarzuty. Chodzi o akcję z 2020 roku

 

- Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Proszę zwrócić uwagę, że pan Braun jest brutalny w stosunku do innych osób. Doprowadza do sytuacji, że ktoś może stracić życie - odpowiedziała posłanka Nowej Lewicy.

 

Sprawę skomentował również Przemysław Czarnek. - Uważam, że nie ma nic wspólnego głupie, chuligańskie zachowanie pana Brauna, z miejscem w prezydium pana Krzysztofa Bosaka - zaznaczył były minister edukacji z PiS.

Prezydent podpisał ustawę o in vitro

Andrzej Duda zdecydował się podpisać obywatelski projekt ustawy o finansowaniu in vitro ze środków publicznych. Reprezentujący kancelarię prezydenta Wojciech Kotlarski argumentował, że ustawa jest techniczna i nie dotyczy samej metody in vitro, która jest w Polsce legalna, a jedynie systemu jej finansowania

 

ZOBACZ: Grzegorz Braun. Krzysztof Bosak o zachowaniu posła: Chuligańskie działanie

 

- To jest jego prawo - powiedział Przemysław Czarnek, komentując decyzję prezydenta. - Ja byłem przeciwny finansowaniu in vitro z budżetu państwa, ze względów etycznych. (...) Mnie nie interesuje kto jak jest poczęty. Każdy człowiek ma taką samą godność. Natomiast metoda budzi wątpliwości etyczne. O tym mówił ksiądz arcybiskup Gądecki - zaznaczył.

 

Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała, że "skandaliczne jest jakich słów używają biskupi do opisania metody in vitro". - Metoda in vitro jest metodą naukową. Bóg, w którego państwo wierzą, dał państwu również rozum. Czasami wystarczy z tego rozumu skorzystać - stwierdziła.

 

Wipler argumentował, że jego zdaniem metoda in vitro jest kontrowersyjna. - Jest wiele dzieci, które zostały poczęte w drodze metody in vitro i się nigdy nie narodziły. Z tym jest ta kontrowersja, ten problem - ocenił polityk Konfederacji.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Śniadanie Rymanowskie w Polsat News i Interii" możesz zobaczyć TUTAJ.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie