Podkarpackie. Śnieg zasypał auto aż po dach. Konieczna była interwencja służb

Polska Aleksandra Boryń / polsatnews.pl
Podkarpackie. Śnieg zasypał auto aż po dach. Konieczna była interwencja służb
OSP KSRG Osiek Jasielski
Auto zostało zasypane śniegiem po sam dach

Strażacy z gminy Nowy Żmigród otrzymali w niedzielę rano nie lada zadanie. Na drodze wojewódzkiej nr 993 w kierunku Gorlic utknął pojazd, a śnieg przysypał samochód niemal po sam dach. W środku były uwięzione dwie kobiety. Po tym jak ugrzęzło tam kolejne auto, droga została zamknięta. Trwają prace nad przywróceniem przejezdności.

W niedzielę około godziny 7.30 strażacy ochotnicy z gminy Nowy Żmigród zostali zadysponowani, do wyciągnięcia samochodu osobowego. Auto utknęło w zaspach i zostało przysypane śniegiem, niemal po sam dach pojazdu, jak informuje portal nowyzmigrod24.pl. Wewnątrz były dwie kobiety. 

 

- Akcja była trudna ze względu na zaspy, które w pewnych miejscach były powyżej kolan. Ciężko było dojść do samochodu. Poza tym cały czas wiał silny wiatr i kurzyło tym śniegiem - przekazał w rozmowie z polatnews.pl przedstawiciel jednostki OSP KSRG Osiek Jasielski. 

 

- Auto udało się wydostać dopiero po przyjechaniu pługu wirnikowego. Akcja trwało od 7.30 do prawie 10, a samochód wyciągnięto samochodem strażackim z OSP Brzozowa po podpięciu pasa - dodał nasz rozmówca.

 

 

W akcji uczestniczyli strażacy z Brzezowej, Osieka Jasielskiego i Pielgrzymki. Niesprzyjające warunki pogodowe, w tym m.in. bardzo silny wiatr, utrudniały prowadzenie działań.

 

Na miejsce przyjechali także funkcjonariusze. Policjanci ewakuowali kobiety i odwieźli je do miejsca ich zamieszkania.

Śnieg przysypał samochód osobowy po sam dach

Aktualnie trwa akcja ratunkowa drugiego auta, które również utknęło w zaspach w miejscowości Pielgrzymka. Z uwagi na trudne warunki pogodowe oraz tworzące się zaspy, droga wojewódzka nr 993 na odcinku Folusz - Nowy Żmigród, licząca około 9 km została zamknięta

 

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał, że na trasach, które zostały tymczasowo zamknięte z uwagi na warunki pogodowe, pracuje sześć pługopiaskarek, dwie ładowarki oraz 19 osób.

 

"Prosimy wszystkich użytkowników dróg o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drogach" – apelują służby.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie