Linia lotnicza sprzedaje przekąski dla psów. Jedyna taka oferta w Europie

Świat Aleksandra Boryń / Polsatnews.pl
Linia lotnicza sprzedaje przekąski dla psów. Jedyna taka oferta w Europie
Wikimedia commons/Bene Riobo
Hiszpańska linia lotnicza sprzedaje na pokładzie samolotu przekąski dla psów

Hiszpańska linia lotnicza Vueling wprowadziła do swojej oferty nietypowe rozwiązanie. Poza tradycyjnymi przekąskami takimi jak chipsy czy paluszki podróżni mogą zakupić smakołyki dla swoich czworonogów. Przewoźnik pozwala na podróżowanie z pupilami, ale pod pewnymi warunkami.

Linia lotnicza Vueling, jako pierwsza w Europie wprowadziła do swojej oferty przekąski dla psów. Smaczki dla czworonogów będą dostępne już w tym sezonie zimowym. 

 

W ofercie można znaleźć produkty należące do belgijskiego producenta karmy dla zwierząt domowych, który posiada znak bezpieczeństwa "B Corp.". Certyfikat ten oznacza, że towar spełnia kryteria zrównoważonego rozwoju i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ani środowiska.

Hiszpańska linia lotnicza ma w ofercie przekąski dla zwierząt

Według informacji przekazanych przez producenta wyroby obejmują suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, a także różnorodne smakołyki. Co więcej, firma zapewnia, że wszystkie produkty są wytworzone w 100 proc. z naturalnych i nieprzetworzonych składników. Mają również wiele smaków, dzięki czemu pies może "wybrać" swój ulubiony.

 

ZOBACZ: Pies "Kazik" przechodzi na emeryturę. Był specjalistą od tropienia zaginionych

 

W kabinach na pokładzie samolotów należących do Vueling, mogą być przewożone zwierzęta, o ile łączna waga czworonoga i homologowanego transportera nie przekracza ośmiu kilogramów. Dodatkowo psy, koty i fretki muszą posiadać wszczepiony mikroczip i posiadać paszport wydany przez weterynarza.

 

Za podróż za granicę z np. psem w kabinie trzeba zapłacić dodatkowo 60 euro, a podczas jednego lotu, na pokładzie może znajdować się maksymalnie pięć zwierząt domowych. Warto wiedzieć, że ograniczenie nie obowiązuje w przypadku psów przewodników. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie