Dramatyczne chwile na pokładzie samolotu do Dubaju. 14 osób rannych po silnych turbulencjach

Świat
Dramatyczne chwile na pokładzie samolotu do Dubaju. 14 osób rannych po silnych turbulencjach
Wikimedia Commos/Julian Herzog / X.com/Aviationbrk
Skutki turbulencji samolotu linii Emirates

14 osób zostało rannych w wyniku turbulencji na pokładzie samolotu linii Emirates, lecącego z Perth do Dubaju. Do gwałtownych wstrząsów doszło, gdy maszyna znajdowała się nad Zatoką Perską.

Jak informują służby prasowe linii lotniczej Emirates do niebezpiecznego zajścia doszło 4 grudnia w godzinach porannych.

 

Airbus A380 zbliżał się do lotniska w Dubaju, jednak na wysokości Zatoki Perskiej wpadł w turbulencje. Wstrząsy były na tyle silne, że w ich konsekwencji części pasażerów i załogi trzeba było udzielić pomocy medycznej.

 

"Po wylądowaniu na pokładzie samolotu pojawiły się służby medyczne, a linie Emirates wysłały także swój zespół ratowniczy, aby zapewnić rannym pasażerom i załodze wszelkiego możliwego wsparcia" - czytamy w komunikacie.

Potężne wstrząsy na pokładzie

Z relacji jednego z pasażerów udostępnionej w mediach społecznościowych wynika, że siła turbulencji była ogromna. Na zdjęciach widać uszkodzenia, które powstały po wyrzuceniu mężczyzny z fotela.

 

"Naprawdę czuliśmy, że to koniec, kiedy dwukrotnie uderzyłem w sufit i rozbiłem go. Cieszę się, że jestem w domu" - napisał.

 

ZOBACZ: Monachium: Samolot pokonany przez śnieg. Przewrócił się na lotnisku

 

Jak informuje linia Emirates, choć aż 14 osób potrzebowało pomocy medycznej, to jednak nikomu nie stało się nic poważnego. Żadna z osób nie musiała być hospitalizowana.

mjo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie