Liechtenstein: Książę Konstantyn nie żyje

Świat
Liechtenstein: Książę Konstantyn nie żyje
Liechtenstein Group materiały prasowe/ pixabay.com
Dwór księcia Jana Adama II poinformował o śmierci jego syna

Zmarł syn panującego w Liechtensteinie księcia Jana Adama II. Jak poinformował dwór, Konstantyn von und zu Liechtenstein zmarł nieoczekiwanie, ale nie podano jakie były przyczyny jego odejścia. Miał 51 lat. W środę jego pamięć minutą ciszy uczcił parlament Liechtensteinu.

Śmierć członka rodziny książęcej Liechtensteinu potwierdził w komunikacie dwór monarchy. "Dom Książęcy informuje, że jego najjaśniejsza wysokość książę Konstantyn von und zu Liechtenstein zmarł nieoczekiwanie 5 grudnia 2023 r." - napisano w komunikacie.

 

"Książę był najmłodszym synem księcia Jana Adama II. Pozostawił za sobą żonę, księżną Marię oraz trójkę dzieci" - dodano.

 

ZOBACZ: Francja. Wnukowi króla Rumunii grozi ekstradycja do ojczyzny. Twierdzi, że jest prześladowany

 

Najbliżsi zmarłego nie skomentowali publicznie jego odejścia. Nie poinformowano również, jaka była przyczyna śmierci. Konstantyn był siódmym w kolejce do tronu jednego z najmniejszych państw świata. Wyprzedzali go bracia książę Alojzy, książę Maksymilian oraz dzieci każdego z nich.

 

Liechtenstein leży pomiędzy Austrią i Szwajcarią, jego powierzchnia wynosi 160,5 km2. Kraj ma niecałe 40 tys. obywateli.

Liechtenstein. Książe Konstantyn nie żyje.  

Konstantyn był biznesmenem zatrudnionym w firmach należących do rodu Liechtensteinów. Służby prasowe dworu przypomniały, że w ostatnich latach pełnił rolę przewodniczącego rady nadzorczej Liechtenstein Group, był też członkiem rady dyrektorów Liechtenstein Holding.

 

Żoną księcia była Maria Kalnoky de Kőröspatak. Para pobrała się w 1999 r. Ich pierwsze dziecko Moritz przyszło na świat w 2003 r. Kolejne Georgina i Benedykt urodziły się odpowiednio w 2005 r. i 2008 r.

Parlament uczcił śmierć księcia minutą ciszy

W środę parlament Liechtensteinu uczcił śmierć Konstantyna minutą ciszy. Kondolencje po śmierci Konstantego złożył także metropolita diecezji Vaduz arcybiskup Benno Elbs. Diecezja obejmuje całe terytorium Liechtensteinu.

 

Z wielkim smutkiem dowiedziałem się dzisiaj o śmierci księcia SD Konstantyna z Liechtensteinu - powiedział, cytowany przez gazetę "Vaterland".

 

W imieniu archidiecezji Vaduz pragnę złożyć najszczersze kondolencje księciu Janowi Adamowi II, żonie zmarłego, księżniczce Marii, oraz ich dzieciom - dodał.

lmo/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie