Legionowo. Zderzenie osobówki z pociągiem towarowym. Kierowca auta trafił do szpitala

Polska
Legionowo. Zderzenie osobówki z pociągiem towarowym. Kierowca auta trafił do szpitala
Na przejeździe kolejowym w Legionowie doszło do zderzenia samochodu osobowego i pociągu towarowego

Na przejeździe kolejowym Legionowo - Piaski samochód osobowy zderzył się z pociągiem towarowym. - 31-letni kierowca auta nie zastosował się do stojącego przed przejazdem znaku "STOP" - poinformowała polsatnews.pl policja. Mężczyzna doznał niewielkich obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Do wypadku na przejeździe kolejowym w Legionowie doszło w środę wieczorem. 

 

- Zgłoszenie do wypadku otrzymaliśmy o godzinie 22:14. Gdy przejechaliśmy na miejsce, pociąg był zatrzymany. W zdarzeniu brał udział pociąg towarowy i samochód marki Opel. Kierowca wyszedł z auta o własnych nogach, doznał nieznacznych obrażeń - przekazał nam oficer prasowy Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie brygadier Łukasz Szulborski. 

Zderzenie na przejeździe kolejowym w Legionowie. Kierowca opla w szpitalu

Jak dodał kierującemu pojazdu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia, która zbadała obu mężczyzn. Kierowca opla został zabrany do szpitala

 

Strażacy udostępnili zdjęcia z wypadku. Widać na nich, że boczna i przednia część samochodu jest znacznie uszkodzona. Przednia szyba po prawej stronie jest rozbita, a drzwi auta są wgniecione. 

 

Funkcjonariusze z lokalnej PSP uporali się już ze skutkami wypadku. Czynności na przejeździe prowadziła również policja. Funkcjonariusze ustalili, że zarówno maszynista, jak i kierowca opla byli trzeźwi

 

ZOBACZ: Długołęka: Samochód uderzył w jadący pociąg. Kierowca w szpitalu

 

jak relacjonują policjanci z Legionowa, 31-letni kierowca auta nie zastosował się do stojącego przed przejazdem znaku STOP. Został ukarany przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie