Charnowo. Samochód zderzył się z pociągiem. Ruch kolejowy wstrzymany

Polska
Charnowo. Samochód zderzył się z pociągiem. Ruch kolejowy wstrzymany
Komenda Miejska PSP w Słupsku
Kierowca audi trafił wymagał pomocy lekarskiej

W Charnowie (woj. pomorskie) doszło do groźnego incydentu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Samochód osobowy wjechał pod koła pociągu. Kierowca auta trafił do szpitala. Incydent zablokował ruch na trasie między Ustką a Słupskiem.

Strażacy zostali powiadomieni o zderzeniu pojazdów około godz. 11 w czwartek. Na niestrzeżonym przejściu kolejowym w Charnowie (gmina Ustka) samochód audi zderzył się z pociągiem osobowym, którym oprócz załogi podróżowało 15 osób.

Zderzenie na przejeździe w Charnowie. Samochód został zmiażdżony 

- Poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, który został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego - poinformował mł. kpt. Piotr Basarab z Komendy Miejskiej PSP w Słupsku. 

 

Pasażerowie pociągu wyszli ze zderzenia bez szwanku, nie da się tego jednak powiedzieć o aucie. Na udostępnionym przez słupskich strażaków zdjęciu widać, że z samochodu został zdarty dach, a lewa strona pojazdu jest zmiażdżona.

 

Na miejscu pracowały trzy zastępy strażaków. W wyniku zderzenia wstrzymano ruch kolejowy na trasie z Ustki do Słupska, nie ma na razie informacji, kiedy pociągi będą mogły ponownie kursować. 

 

ZOBACZ: Legionowo. Wypadek na torach. Pociąg potrącił 12-latka

 

Przyczyny zderzenia zbada policja. 

 

We wtorek informowaliśmy o innym incydencie na kolei - 12-letni chłopiec został potrącony przez pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej w Legionowie. Obrażenia nastolatka nie były poważne, czasowo wstrzymano ruch na odcinku Legionowo - Wieliszew.

Aleksandra Kozyra / ako/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie