Kto kandydatem KO na prezydenta? "Największy mandat społeczny"

Polska Bartosz Treder / polsatnews.pl
Kto kandydatem KO na prezydenta? "Największy mandat społeczny"
Polsat News
Mariusz Witczak i Przemysław Wipler w "Gościu Wydarzeń".

- Jestem głęboko przekonany, że bardzo ważnym celem Donalda Tuska będzie kandydatura na prezydenta - powiedział poseł Konfederacji Przemysław Wipler w "Gościu Wydarzeń". Polityk KO Mariusz Witczak wskazał z kolei, to Rafał Trzaskowski ma największy mandat społeczny do pełnienia tego urzędu.

W programie "Gość Wydarzeń" Bogdan Rymanowski rozmawiał z posłami Mariuszem Witczakiem z Koalicji Obywatelskiej i Przemysławem Wiplerem z Konfederacji, z ktrórymi poruszył temat wyborów prezydenckich w 2025 roku.

Donald Tusk kandydatem KO na prezydenta? 

- To oczywiste, że Szymon Hołownia będzie rywalem Donalda Tuska. Jestem głęboko przekonany, że to Tusk będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - przekonywał poseł Przemysław Wipler. 

 

Polityk Konfederacji skomentował również dotychczasową pracę Szymona Hołowni jako marszałka Sejmu. Stwierdził, że to rozpoczęcie kampanii prezydenckiej. 

 

ZOBACZ: Piotr Zgorzelski o zamrożeniu cen energii: Będzie poprawka PSL do projektu ustawy

 

- Jako obserwator zewnętrzny, ale bliski polskiej polityki, jestem przekonany, że jest lepiej niż było przez ostatnie osiem lat. Jest też lepiej niż podczas ostatnich czterech lat, gdy ja byłem posłem (2011-2015 - red.). Szymon Hołownia daje sobie lepiej radę niż wtedy, gdy marszałkami byli Ewa Kopacz, czy Radosław Sikorski. Bardzo doceniam. Widać, że prowadzi również swoją kampanię prezydencką. Marszałek Sejmu nieoficjalnie będzie kandydatem za dwa lata - stwierdził poseł Konfederacji. 

 

WIDEO: Mariusz Witczak i Przemysław Wipler w "Gościu Wydarzeń"

 

Wipler stwierdził również, że Szymon Hołownia będzie rywalizował o fotel prezydencki z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, Donaldem Tuskiem. - Jestem głęboko przekonany, że to Tusk będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - dodał poseł Konfederacji. 

 

Bogdan Rymanowski dopytał swojego gościa o ewentualną kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta RP. 

 

ZOBACZ: Oświadczenia majątkowe polityków. Wiemy, ile oszczędności mają Jarosław Kaczyński i Donald Tusk

 

- Myślę, że dla Rafała Trzaskowskiego będzie inny pomysł. Słyszałem, że będzie bardzo dobrym kandydatem na Komisarza Europejskiego po wyborach. To są kuluarowe dyskusje. Jestem głęboko przekonany, że bardzo ważnym celem Donalda Tuska będzie kandydatura na prezydenta. To są sprawy wewnętrzne Platformy Obywatelskiej - powiedział Przemysław Wipler. 

Wybory prezydenckie. Poseł KO: Przypuszczam, że Trzaskowski będzie kandydatem

Poseł Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do słów Przemysława Wiplera, uznał dyskusję za "zbyt wczesną"

 

- Przypuszczam, że Rafał Trzaskowski będzie kandydatem. Donald Tusk oficjalnie mówił o Rafale Trzaskowskim jak o kandydacie na prezydenta - powiedział poseł.

 

- Prezydent Warszawy jest osobą, która uzyskała po stronie partii demokratycznych największy mandat społeczny - ponad 10 milionów w kategoriach potencjału osobistego. Cieszy się bardzo wysokim zaufaniem społecznym i na pewno mamy bardzo silnego kandydata na prezydenta - dodał.

 

W pierwszej części programu Bogdan Rymanowski rozmawiał z wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim.

 

Poprzednie odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie