Rawa Mazowiecka. Policja odnalazła zaginioną 16-latkę. Była w samolocie lecącym do USA

Świat
Rawa Mazowiecka. Policja odnalazła zaginioną 16-latkę. Była w samolocie lecącym do USA
Zdj. ilustracyjne/PXHere/Public Domain
Policja odnalazła zaginioną 16-latkę. Była w samolocie lecącym do USA

Policjanci z Rawy Mazowieckiej poinformowali o odnalezieniu zaginionej 16-latki. Dziewczyna powiedziała swoim rodzicom, że będzie nocować u koleżanki, jednak jej tam nie było. Dzięki międzynarodowej współpracy udało się ustalić, że nastolatka znajduje się w samolocie lecącym do Nowego Jorku.

Zaniepokojeni rodzice 16-latki zgłosili się na komendę, gdy córka przestała od nich odbierać telefon. Nastolatka od jakiegoś czasu wspominała, że chciałaby zwiedzać świat i bardzo podobają jej się Stany Zjednoczone Ameryki. Matka postanowiła więc sprawdzić, czy nie brakuje dokumentów córki. Okazało się, że nigdzie nie ma jej paszportu

 

ZOBACZ: USA. Nie mogła polecieć na wymarzone wakacje z psem. Porzuciła zwierzę na lotnisku

 

Wyszło też na jaw, że na początku listopada bez wiedzy rodziców uzyskała zezwolenie ESTA (wszyscy obcokrajowcy, w tym obywatele Polski, odwiedzający Stany Zjednoczone Ameryki muszą posiadać ważną wizę lub zezwolenie na podróż, chyba że są posiadaczami zielonej karty) i bilety w obie strony do Nowego Jorku

16-latka z Polski odnaleziona w Nowym Jorku

Po usłyszeniu tych informacji działania podjęli policjanci z wydziału kryminalnego. Ustalili, że o godzinie 17:34 z lotniska w Warszawie wystartował samolot do Nowego Yorku, a na jego pokładzie znajduje się poszukiwana dziewczyna.

 

Akcja okazała się trudna do wykonania, ponieważ funkcjonariusze mieli zaledwie trzy godziny, aby uniemożliwić jej opuszczenie lotniska w USA.

 

ZOBACZ: USA. Piorun uderzył w samolot na lotnisku. "Na szczęście nikt nie został ranny"

 

W tym celu podjęto kontakt ze Strażą Graniczną na lotnisku Okęcie, z Biurem Interpolu w Warszawie oraz Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Kiedy nastolatka wylądowała w Nowym Yorku została objęta opieką przez pracowników przewoźnika i pod ich nadzorem umieszczona w samolocie powrotnym do Polski.

 

"Wiele młodych osób chcących poznawać świat nie zdają sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa na nie czekają. Narażeni na trudne sytuacje są głównie młodzi ludzie, którzy szukają przygód. Brak doświadczenia życiowego, sprawia, że łatwo dają się manipulować i oszukiwać. Policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, rozmawianie ze swoimi pociechami o ich marzeniach i planach" - przestrzegają policjanci. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie