Odnaleziono 14-letnią Wiktorię. Wcześniej zniknęła z ośrodka leczniczego w Kamieńcu

Polska
Odnaleziono 14-letnią Wiktorię. Wcześniej zniknęła z ośrodka leczniczego w  Kamieńcu
Ślaska Policja
Odnaleziono 14-letnią Wiktorię

Zakończyły się poszukiwania 14-letniej Wiktorii. Dziewczynkę znaleziono na terenie Katowic. Wcześniej zniknęła z ośrodka leczniczego w Kamieńcu. Dziewczynka cierpi na autyzm.

Odnaleziono 14-letnią Wiktorię, która oddaliła się z miejsca zimowych zabaw, na których przebywała z innymi pacjentami ośrodka leczniczego w Kamieńcu. Dziewczynkę odnaleziono na terenie Katowic. Jak przekazała Policja Śląska, 14-latka "jest cała i zdrowa". 

 

"Dziękujemy za każdy sygnał, który od Was otrzymaliśmy" - dodano w komunikacie.

Śląsk. Odnaleziono 14-letnią Wiktorię

Dziewczynkę odnaleziono we wtorek przed godziną 14:00. Została zauważona przez funkcjonariuszy z wydziału ds. poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Katowicach w centrum miasta. 

 

Zaginięcie 14-letniej Wiktorii. Koniec poszukiwań

Wcześniej policja informowała o jej zaginięciu, do którego doszło podczas zabaw na zewnątrz. W chwili zaginięcia miała na sobie czarne buty, czarne spodnie dresowe, czarną kurtkę oraz jasne rękawiczki. Podano również jej rysopis: wzrost 150 cm, krępa budowa ciała. Jej cechą charakterystyczną jest koślawy chód.

 

Ze względu na problemy zdrowotne, z jakimi się zmaga oraz niską temperaturę, policjanci prosili o kontakt w przypadku informacji na temat miejsca jej przebywania.

 

ZOBACZ: Warszawa. W hotelu znaleziono ciało 26-latki. Mąż zgłosił wcześniej zaginięcie

 

Początkowo mundurowi przypuszczali, że dziewczynka mogła oddalić się autobusem miejskim w kierunku Pyskowic lub Gliwic

 

Dziewczynkę przez całą noc szukała grupa kilkudziesięciu osób - policjantów, strażaków oraz wolontariuszy. Poszukiwania wszczęto w poniedziałek wieczorem. Mundurowi wykorzystali do poszukiwań wszelkie dostępne zasoby, m.in. psy tropiące, quady i drony z technologią termowizyjną.

kar / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie