Gdańsk: Zaginiony taksówkarz odnaleziony w bagażniku. Był w ciężkim stanie

Polska
Gdańsk: Zaginiony taksówkarz odnaleziony w bagażniku. Był w ciężkim stanie
KMP w Gdańsku
Zatrzymanie podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 25-letniego taksówkarza

Gdańscy funkcjonariusze poinformowali o odnalezieniu zaginionego 25-latka. Mężczyznę w ciężkim stanie znaleziono w bagażniku samochodu. Jak podają media, poszkodowanym był taksówkarz. 25-latek był w bardzo ciężkim stanie, miał wiele ran, w tym szyi. W związku ze sprawą policja zatrzymała 27-latka podejrzewanego o próbę zabójstwa.

Portal trójmiasto.pl podał, że 25-latek, którego zaginięcie zgłosiła rodzina, był taksówkarzem. Mężczyzna rozpoczął pracę w piątek o godzinie 18:00, a ostatni kurs zakończył w sobotę po godzinie 3:00. Podobno około 4:15 miał przyjąć kolejny kurs, jednak po chwili go anulował. Od tamtego czasu z mężczyzną nie było kontaktu.  

 

ZOBACZ: Gdańsk: Atak na kierowcę taksówki na aplikację. Wołał o pomoc w środku nocy


Mężczyzna miał umówione spotkanie na godzinę 7:00, jednak się na nim nie stawił. Początkowo na własną rękę próbowała go szukać rodzina, ale zaniepokojeni powiadomili o zaginięciu policję.

25-letni taksówkarz odnaleziony. W ciężkim stanie leżał w bagażniku

Kilka godzin później na jednej z ulic dzielnicy Górki Zachodnie funkcjonariusze odnaleźli samochód zaginionego. 


- Po wybiciu szyby w aucie, dostali się do jego środka i w bagażniku znaleźli zaginionego 25-latka. Wezwana na miejsce karetka, zabrała do szpitala będącego w ciężkim stanie mężczyznę - przekazała polsatnews.pl podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

ZOBACZ: Kurs przez całą Polskę. Klienci zaatakowali nożem taksówkarza


Lokalne media podają, że mężczyzna był wcześniej pobity do nieprzytomności, a później napastnik próbował poderżnąć mu gardło, na szczęście nieskutecznie. 25-latek trafił do szpitala w stanie krytycznym.

Zatrzymany w związku z usiłowaniem zabójstwa. Sprawę nadzoruje prokuratura

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęli policjanci pod nadzorem prokuratury. Szybko ustalili tożsamość napastnika i zatrzymali go w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa

 

ZOBACZ: Chełm. Wepchnął byłą partnerkę do bagażnika. Rozmawiała wtedy z obecnym chłopakiem


27-latek został ujęty w niedzielę przed godziną 10:00 rano na ulicy Gościnnej w Gdańsku.  


- Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury cały czas pracują nad tą sprawą i wyjaśniają jej okoliczności - dodała podinspektor z KMP w Gdańsku.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie