USA: Odnalazła się po czterech latach. Nastolatka sama przyszła na komisariat

Świat
USA: Odnalazła się po czterech latach. Nastolatka sama przyszła na komisariat
Facebook/Glendale Police Department-Arizona/Finding Alicia
Alicia Navarro odnalazła się po czterech latach

Nastolatka z Arizony odnalazła się po czterech latach. 14-latka wyszła z domu w 2019 roku i ślad po niej zaginął. Policjanci i rodzina dziewczyny szukali jej przez lata. We wtorek sama przyszła na komisariat w Montanie i poprosiła, by wykreślić ją z listy zaginionych.

We wtorek zaginiona Alicia Navarro pojawiła się na komisariacie policji w małym miasteczku w Montanie w USA. Rzecznik policji w Glendale, Jose Santiago powiedział, że obecnie 18-letnia dziewczyna sama przyszła na komisariat i przedstawiła się funkcjonariuszom. Poprosiła o pomoc w wykreśleniu jej z listy zaginionych nieletnich. 

 

ZOBACZ: USA: Zaginiony nastolatek odnaleziony po ośmiu latach. Zaskakujący zwrot w sprawie


Jak podał rzecznik, dziewczyna wyglądała na szczęśliwą i zdrową. Mundurowi potwierdzili jej tożsamość, dziewczyna rzeczywiście okazała się Alicią Navarro. Funkcjonariusze przekazali, że sprawa jest jednak "daleka od zamknięcia". Dochodzenie ma wykazać miejsce pobytu Navarro przez ostatnie cztery lata. Działania prowadzone są wraz z policją federalną.  

 

 

Nie wiadomo, jak dziewczyna dotarła do Montany, która jest oddalona o ponad 1900 kilometrów od jej domu. 14-letnia wówczas Alicia rzekomo uciekła z domu 15 września 2019 roku. W domu zostawiła tylko karteczkę z krótką informacją dla matki - "Uciekłam. Wrócę, przysięgam. Przepraszam".

 

Rzekomo uciekła z domu. Odnalazła się po czterech latach

Jej matka zgłosiła sprawę na policję, założyła także stronę na Facebooku "Finding Alicia", która miała pomóc w szukaniu jej córki. Jednak przez kilka lat nie pojawiły się żadne ślady, które mogłyby wskazać miejsce pobytu dziewczynki lub przyczynę jej zniknięcia. 

 

ZOBACZ: Grecja. Zaginięcie 27-letniej Polki. Znaleziono ciało kobiety


Jessica Nunez podczas wywiadów twierdziła, że jej córka mogła zostać zwabiona przez kogoś, kogo poznała w internecie, a rzekoma ucieczka nie była jej pomysłem. 


- Wierzę, że została zwabiona, myśląc, że będzie miała jakąś przygodę, imprezę, a może miłość - mówiła matka dziewczyny, cytowana przez BBC. 


Matka Alicii ogłosiła jej powrót na Facebooku. "Alicia została odnaleziona, nie mogę podać szczegółów, ona żyje" - napisała na profilu.

 


Córka i matka mają już za sobą pierwsze spotkanie. Jeden z policjantów poinformował, że podczas spotkania Alicia "bardzo przepraszała za to co przeszła jej matka".

kar/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie