Ranking najgorszych potraw z mięsa. Pierwsze miejsce dla Polski

Świat
Ranking najgorszych potraw z mięsa. Pierwsze miejsce dla Polski
Pixabay
Według rankingu sporządzonego przez portal "TasteAtlas" salceson jest najgorszym produktem mięsnym na świecie. (Zdjęcie ilustracyjne)

Polski salceson to najgorszy produkt mięsny na świecie - wynika z rankingu opublikowanego na portalu kulinarnym "TasteAtlas". W zestawieniu ocenionych zostało 79 wyrobów, a nasz salceson otrzymał ocenę 2,4 gwiazdki na pięć możliwych. Na drugim miejscu uplasowało się słowackie salami, podium zamknęła natomiast amerykańska szynka wytwarzana w stanie Wirginia.

"TasteAtlas" to internetowy przewodnik kulinarny po potrawach z całego świata. Autorzy serwisu określają go jako "encyklopedię smaków, atlas tradycyjnych potraw, lokalnych składników i dobrych restauracji".


Na stronie skatalogowanych zostało ponad 10 tysięcy potraw i napojów. Poza prezentowaniem przysmaków z różnych kuchni świata autorzy portalu tworzą również zestawienia różnych typów dań czy produktów. Na początku grudnia pojawił się tam ranking "79 najgorzej ocenianych produktów mięsnych na świecie". Niechlubne, pierwsze miejsce na liście zajął wyrób z Polski.

Ranking najgorszych produktów mięsnych. Pierwsze miejsce dla Polski

Jak wynika z zestawienia, najgorszym produktem mięsnym na świecie jest salceson. Polski wyrób otrzymał ocenę 2,4 w pięciostopniowej skali. Na podium znalazły się również słowacka "Liptovská saláma" i amerykańska "szynka Smithfield".

 

ZOBACZ: Zakaz handlu w niedziele. Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję


W opisie salcesonu czytamy co prawda, że jest on "wyjątkowym przysmakiem dla smakoszy", który "niegdyś uważany był za podrzędny produkt mięsny". Dodano też, że "niezależnie od rodzaju, te ekscytujące pod względem tekstury przysmaki są zwykle spożywane jako wędliny, zazwyczaj w towarzystwie chleba i różnych produktów mięsnych".

 

To nie przekonało jednak osób uczestniczących w tworzeniu rankingu. Salcesonu znad Wisły nie uznały one za "wyjątkowego" i "ekscytującego", dlatego dostał 2,4 gwiazdki na pięć możliwych.

Najgorsze potrawy z mięsa. Jak powstaje ranking?

Listy na portalu "TasteAtlas" powstają na podstawie głosów użytkowników. Autorzy strony zapewniają, że ich metodologia skonstruowana jest w taki sposób, by zapobiec fałszowaniu wyników. Nie wiadomo jednak, ile głosów zostało oddanych.

 

ZOBACZ: Białowieża - Hajnówka. Dwa żubry potrącone przez samochód wojskowy


"Śledzimy zachowanie odwiedzających, wszystkie ich oceny i w zależności od tego, czy system rozpoznaje kogoś jako prawdziwego odwiedzającego, czy jako nacjonalistę lub bota, jego głosy są uznawane lub ignorowane. (...) Nie możesz wejść na 'TasteAtlas', wystawić kilku ocen i oczekiwać, że twoje głosy będą ważne" - czytamy na stronie "TasteAtlas".


Należy więc założyć, że użytkownikom portalu salceson naprawdę nie przypadł do gustu. Pewnym pocieszeniem dla miłośników polskiej kuchni może być jednak fakt, że w rankingu 100 najlepszych potraw świata znalazły się sernik, żurek i pierogi ruskie. Z drugiej strony wśród najgorszych potraw na 18. miejscu uplasowała się czarna polewka.

Kajetan Leśniak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie