Człowiek Roku 2023. Władimir Putin na liście nominowanych magazynu "Time"

Świat
Człowiek Roku 2023. Władimir Putin na liście nominowanych magazynu "Time"
AP / Pool Sputnik Kremlin
Władimir Putin

Magazyn "Time" ogłosił listę tegorocznych nominacji do tytułu Człowieka Roku. Na liście znajduje się między innymi prezydent Rosji Władimir Putin. Dyktatora z Kremla umieszczono we wstępnym zestawieniu w towarzystwie m.in. lalki Barbie, prokuratorów Donalda Trumpa i króla Karola III.

Ogłoszenie, kto zostanie Człowiekiem Roku 2023 nastąpi w najbliższą środę. W tegorocznej selekcji udział bierze dziewięciu kandydatów. Są wśród nich politycy, biznesmeni, a także.... zabawka.

 

Jednocześnie redakcja magazynu "Time" przypomina, że nagrodę przyznaje się za największy wpływ na nagłówki gazet wydawanych na całym świecie. Pod uwagę brane są teksty o charakterze pozytywnym, jak i negatywnym.

Człowiek Roku 2023. Nieoczywiste nominacje

Wśród osób i grup wskazanych przez autorów "Time'a" odnaleźć można kilka zaskakujących nominacji. Na liście znalazła się m.in. lalka Barbie.

 

"Trzeci film fabularny Grety Gerwig był najbardziej dochodowy filmem 2023 roku, zarobił 1,4 miliarda dolarów i spowodował eksplozję różowej mody, akcesoriów i innych towarów w sklepach na całym świecie. Film pokazał jasno, że nawet w świecie streamingu istnieje szansa na sukces kinowy" - napisano w wyjaśnieniu.

 

ZOBACZ: Człowiek Roku 2022 tygodnika "Time". Nagrodzeni Wołodymyr Zełenski i "duch Ukrainy"

 

Podano też argumenty za wyróżnieniem dla "prokuratorów Trumpa". Jak wyjaśniono, biorą oni udział w bezprecedensowym wydarzeniu, kiedy to "Trump stał się pierwszym prezydentem USA postawionym w stan oskarżenia w historii kraju, który usłyszał ponad 90 zarzutów w czterech odrębnych sprawach".

Człowiek roku 2023. Magazyn "Time" podał listę nominowanych

Najwięcej emocji wśród komentujących nominacje wywołała osoba prezydenta Rosji. W krótkim opisie Władimira Putina wspominany jest w kontekście "toczenia wojny z Ukrainą", czy też "krótkotrwałego zagrożenia dla swojej władzy podczas buntu Grupy Wagnera".

 

Prezydent Rosji został już Człowiekiem Roku - wyróżnienie przypadło mu 16 lat temu. Wielokrotnie też znajdował się na liście "TIME 100" wskazującej na najbardziej wpływowe osoby świata.

 

Pełna lista nominowanych do tytułu "Człowieka Roku 2023": Hollywoodzcy scenarzyści i aktorzy, Xi Jinping, Taylor Swift, Sam Altman, Prokuratorzy Trumpa, lalka Barbie, Władimir Putin, Król Karol III, Jerome Powell.

Marcin Orłowski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie