Chiny. Turysta skoczył z ponad 200-metrowej wieży Makau. 56-latek nie żyje

Świat
Chiny. Turysta skoczył z ponad 200-metrowej wieży Makau. 56-latek nie żyje
Wikimedia CC 4.0 // Flickr/Frenzy/CC BY-NC-ND 2.0 (zdj. ilustracyjne)
Turysta skoczył z ponad 200-metrowej wieży Makau. 56-latek nie żyje

56-letni turysta z Japonii skoczył na bungee ze słynnej wieży Macau Tower w Chinach. Po oddaniu skoku w wysokości ponad 200 metrów mężczyzna źle się poczuł i skarżył na duszności. Po przewiezieniu do szpitala lekarze walczyli o jego życie, jednak nie udało się go uratować.

Nie żyje 56-letni Japończyk, który zmarł po skoku na bungee z mierzącej 338 metrów wieży w Makau w Chinach. Do wypadku doszło w niedzielę - podał lokalny portal HK01.

Skoczył z wieży w Makau, skarżył się na duszności

Platforma do skoku znajdowała się na wysokości 233 metrów. Sam skok przebiegł bez komplikacji, jednak tuż po nim mężczyzna zaczął skarżyć się na duszności, a następnie stracił przytomność. 56-latek trafił do szpitala Conde S. Januário w Makau, jednak lekarzom nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

 

ZOBACZ: Włochy: Krzywa wieża w Bolonii może runąć. Włosi wydadzą miliony euro

 

Przed skokiem wymagano od mężczyzny i każdego innego potencjalnego skoczka, by wskazali w ankiecie swoje schorzenia, ze szczególnym wskazaniem na choroby serca. 56-latek, z tego co wiadomo, nie zaznaczył, by chorował na coś, co wykluczałoby możliwość skoku.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ​​mężczyzna podczas skoku nie odniósł żadnych powierzchownych obrażeń ciała. Wciąż nie ma jednak jasności co do powodu jego śmierci.

 

ZOBACZ: USA: 104-latka skoczyła ze spadochronem. Pobiła rekord świata

 

Platforma do skoków na bungee w Macau jest drugą co do wysokości na świecie, ustępując jedynie Zhangjiajie Glass Bridge Bungee w Chinach.

Karolina Gawot / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie