M. Morawiecki kontra S. Hołownia. Premier: Mamy popcorn, show i igrzyska

Polska
M. Morawiecki kontra S. Hołownia. Premier: Mamy popcorn, show i igrzyska
X/Mateusz Morawiecki/YouTube/Sejm RP
Mateusz Morawiecki i Szymon Hołownia

- Zamiast realnej pracy mamy popcorn, show i igrzyska. Czy o to chodzi w polityce? - pyta w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki. W ten sposób odniósł się do aktywności Szymona Hołowni. - Dni mijają, a tu nic się nie dzieje w najważniejszych dla Polaków sprawach - stwierdził premier.

- Zaopatrzcie się w popcorn, bo będzie się działo, zapowiadał marszałek Hołownia. Po pierwsze, polityka to nie show, a służba Polsce i Polakom - powiedział Mateusz Morawiecki w nagraniu, które opublikował w sieci.

 

Wciąż urzędujący premier nawiązał do słów marszałka Sejmu, które padły podczas jednej z konferencji prasowych. Hołownia był pytany o zwiększające się zasięgi sejmowego kanału w serwisie YouTube. - Drodzy państwo, zaopatrzcie się w popcorn solidnie - stwierdził zapowiadając obrady, na których parlament zajmował się podwyżkami w służbie zdrowia, in vitro i odwołanie członków tzw. komisji "lex Tusk".

 

ZOBACZ: Spotkanie D. Tusk - Sz. Hołownia. "Marszałek zaproponował scenariusz, który ułatwi powołanie rządu"

 

W swoim filmie Morawiecki zwrócił uwagę na rozwiązania, które proponował Hołowni. - Po drugie dni mijają, a tu nic się nie dzieje w najważniejszych dla Polaków sprawach. Zero konkretnych pomysłów i odrzucanie gotowych rozwiązań tylko dlatego, że przygotował je nasz rząd - dodał.

M. Morawiecki: Mamy popcorn, show i igrzyska

Wskazał na wakacje kredytowe, zerwy VAT na żywność i tzw. tarczę energetyczną. - Te ustawy powinny być przyjęte przez Sejm, ale zamiast realnej pracy mamy popcorn, show i igrzyska. Czy o to chodzi w polityce? - zapytał premier.

 

 

Dzień wcześniej, w sobotę, marszałek opublikował pierwszy film w ramach wideocastu "Sejm. Nowe otwarcie", w którym oprowadzał widzów po gmachu parlamentu i mówił o jego historii.

 

ZOBACZ: Wideocast Szymona Hołowni. "Chcę, żebyście się zaczęli uśmiechać w stronę Sejmu"

 

W środę 29 listopada marszałek spotkał się z premierem, po rozmowach ogłosił, że Morawiecki wygłosi expose w Sejmie 11 grudnia. Jeżeli Sejm nie poprze Rady Ministrów, dojdzie do drugiego kroku powoływania rządu, na czele którego najpewniej stanie Donald Tusk.

 

Jeszcze przed spotkaniem Hołownia argumentował, że jego zdaniem zerowy VAT na żywność rząd może wprowadzić rozporządzeniem ministra finansów i nie potrzeba do tego ustawy.

Jakub Krzywiecki / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie