Śnieżyce paraliżują lotniska w Europie. W Krakowie wstrzymano loty

Świat
Śnieżyce paraliżują lotniska w Europie. W Krakowie wstrzymano loty
AP/Matthias Schrader
Zdj. ilustracyjne/ Paraliż lotnisk w Europie w wyniki złej pogody

Z powodu intensywnych opadów śniegu w sobotę rano zamknięto lotnisko w Monachium (Niemcy). Ruch lotniczy wstrzymano także na lotnisku w Glasgow (Wielka Brytania), a przez dwie godziny również na krakowskich Balicach. O możliwych opóźnieniach poinformowało również lotnisko w Pradze.

W wyniku nocnego ataku zimy w Europie sparaliżowany został ruch lotniczy na niektórych lotniskach. Władze portu w Glasgow w mediach społecznościowych poinformowały rano o zamknięciu lotniska. "Śnieżyca okazała się silniejsza niż oczekiwaliśmy" - dodano.

 

W okolicach południa wznowiono ruch lotniczy w Glasgow. "Pas startowy jest teraz w pełni operacyjny i współpracujemy z naszymi partnerami lotniczymi, aby wznowić rozkłady lotów" - przekazano. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami śniegu w wielu rejonach Szkocji oraz w Anglii.

Atak zimy w Europie paraliżuje lotniska. Odwołano setki lotów

Nocne śnieżyce sparaliżowały także komunikację lotniczą w Niemczech. "Z powodu intensywnych opadów śniegu w sobotę rano wstrzymało pracę lotnisko w Monachium" - poinformował rzecznik portu.

 

ZOBACZ: Prognoza pogody. Pogodowy armagedon na południu. IMGW wydało ostrzeżenia

 

Jak przekazano, z zaplanowanych na sobotę 760 lotów odwołano około 320. W nocy z piątku na sobotę śnieżyce sparaliżowały takżę kolej w Bawarii. Z powodu ataku zimy utrudnienie w komunikacji kolejowej i drogowej występują w wielu innych rejonach na południu Niemiec.

Możliwe opóźnienia w Pradze i Krakowie

Z powodu złej sytuacji pogodowej lotnisko w Krakowie poprosiło pasażerów, aby zwracali uwagę na informacje o zmianach rozkładów lotów. "Ze względu na warunki pogodowe uprzejmie prosimy o bieżące sprawdzanie statusów swoich lotów u przewoźni" - przekazano w mediach społecznościowych.

 

Z kolei po godz. 16:00 poinformowano, że warunki pogodowe nie pozwalają na realizację lotów, więc wstrzymano je do godz. 18:00. Obecnie samoloty znów startują z Balic. "Prosimy o bieżące sprawdzanie statusu swoich lotów u przewoźników" - dodano.

 

Duże opady śniegu nawiedziły także Czechy. "Na bieżąco odśnieżamy główny pas startowy i drogi kołowania" - przekazały władze lotniska w Pradze. "Z tego powodu mogą wystąpić opóźnienia lotów" - dodano.

mbl/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie