Krzysztof Gawkowski: Przegłosujemy w tej kadencji ustawę o związkach partnerskich

Polska
Krzysztof Gawkowski: Przegłosujemy w tej kadencji ustawę o związkach partnerskich
Polsat News
Krzysztof Gawkowski

- Wierzę, że będziemy w tej kadencji w stanie przegłosować ustawę o związkach partnerskich - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy.

W piątek na stronie Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów i posłanek. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

 

- Politycy nie zarabiają źle, ale w wielu zawodach można zarabiać więcej - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Krzysztof Gawkowski. - W Polsce premier powinien być urzędnikiem, który zarabia najwięcej. Szef Orlenu, menadżerowie powinni zarabiać mniej. Premier jest najważniejszym urzędnikiem w kraju - dodał.

 

ZOBACZ: Krzysztof Gawkowski o aferze wizowej: Pod okiem Raua działała zorganizowana grupa przestępcza

 

Gawkowski pytany był o to, dlaczego oświadczenia nadal są wypełniane ręcznie. - Oświadczenia majątkowe polityków powinny być wypełniane elektronicznie - podkreślił.

 

- Cyfryzacja jest jednym z kluczowych resortów w Polsce - dodał.

Krzysztof Gawkowski o ustawie o związkach partnerskich

Gawkowski odniósł się także do ustawy o związkach partnerskich. - Wierzę, że będziemy w tej kadencji w stanie przegłosować tę ustawę - powiedział.

 

- Rozmawiałem o tym z Szymonem Hołownią, Donaldem Tuskiem i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Oni mówią wprost, że powinniśmy w ciągu czterech lat w jakiejś kategorii ten proces zamknąć. Nie powiedzieli twardego "nie" - dodał.

 

WIDEO: Krzysztof Gawkowski w "Gościu Wydarzeń"

 

 

Polityk Lewicy pytany był także o komisje śledcze w Sejmie, których powołanie zapowiedziała opozycja. 

 

- W pierwszych miesiącach nie będzie więcej niż trzy komisje śledcze - powiedział. Chodzi o komisję ds. tzw. afery wizowej, podsłuchów Pegasusem i wyborów kopertowych.

K. Gawkowski: Prezes NBP kłamał ludziom prosto w oczy

Polityk Lewicy dopytywany o zapowiedzi postawienia przed Trybunałem Stanu prezesa NBP Adama Glapińskiego, powiedział: - Nie wiem, czy to zrobimy. Nie wiem, czy będzie to możliwe.

 

ZOBACZ: Adam Glapiński: Każdy, kto atakuje NBP, ma złe zamiary wobec Polski i Polaków

 

- Według mnie pan Glapiński jest największym szkodnikiem polskiej gospodarki. Mamy w Polsce prezesa NBP, który kłamał ludziom prosto w oczy - stwierdził.

 

- Pan Morawiecki z panem Glapińskim mówili, że inflacja nie pójdzie w górę, gospodarka hula, pieniądze z KPO zaraz przyjdą. Nie dostaliśmy pieniędzy z KPO, gospodarka nie miała szansy się rozpędzić. Doprowadziliśmy do inflacji, musieli podnieść stopy procentowe. Kto koniec końców na tym stracił? Miliony obywateli z kredytami. Za to Glapiński powinien ponieść karę  - powiedział Krzysztof Gawkowski.

Poseł Lewicy: Mało wiemy o tym, co robimy z naszymi danymi osobowymi

Prowadzący Piotr Witwicki podjął temat kandydatur na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Gawkowski przekazał, że wśród osób branych pod uwagę są m.in. prof. Grzegorz Sibiga i dr Mirosław Gumularz.

 

- Uważam, że powinna być publiczna rozmowa na temat tego, kto zostanie prezesem UODO - stwierdził. - My mało wiemy o tym, co robimy z naszymi danymi osobowymi, jak je udostępniamy - dodał polityk.

 

Gawkowski podkreślił, że w Polsce ochrona danych powinna być powiązana ze świadomością społeczną.

 

Polityk pytany był także o zapowiedzi Lewicy dot. zmian w kwestii mieszkalnictwa. - Miejsca na budowę mieszkań na wynajem można wziąć z Krajowego Zasobu Nieruchomości i zasobów samorządów - powiedział Gawkowski. 

 

W drugiej części programu rozmowa z Adamem Piechnikiem, ratownikiem medycznym i instruktorem pierwszej pomocy.

 

Poprzednie odcinki "Gościa Wydarzeń" dostępne są TUTAJ.

an / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie