USA. Golfista pomógł policji. Zatrzasnął uciekiniera w przenośnej toalecie

Świat
USA. Golfista pomógł policji. Zatrzasnął uciekiniera w przenośnej toalecie
YouTube/NBC News
Golfista pomógł policji w złapaniu przestępcy. Przewrócił przenośną toaletę, w której schował się zbieg

W Glendale w stanie Wisconsin policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież auta dzięki golfiście, który zatrzasnął go w popularnym "toi toiu". Mężczyzna zauważył, że uciekinier schował się w przenośnej toalecie i nie zastanawiając się długo, przewrócił ją na drzwi, uniemożliwiając mu wyjście na zewnątrz. Po jakimś czasie na miejsce przybyli funkcjonariusze i aresztowali zbiega.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Glendale w stanie Wisconsin. Policyjny pościg zakończył się dzięki interwencji golfisty, który pomógł w złapaniu przestępcy uciekającego przed służbami.


Mężczyzna doprowadził do schwytania podejrzanego, zatrzaskując go w przenośnej toalecie.

Uciekał przed policją. Schował się w przenośnej toalecie

Policjanci z Glendale prowadzili pościg za skradzionym samochodem, który mknął po drodze międzystanowej nr 43. Gdy funkcjonariusze próbowali zatrzymać auto za pomocą kolczatki, doszło do wypadku. Pojazd zderzył się z dwoma nadjeżdżającymi z naprzeciwka samochodami, staranował pachołki drogowe, by ostatecznie zatrzymać się na barierce ochronnej.

 

ZOBACZ: USA: Sam Haskell IV aresztowany. Tajemnicze zaginięcie jego żony i teściów


Ze środka wyskoczyło czterech pasażerów, którzy natychmiast rzucili się do ucieczki. Jedną osobę policjanci zatrzymali na miejscu. Drugi podejrzany został odnaleziony na pobliskim polu golfowym w przewróconej toalecie przenośnej.

Golfista uwięził uciekiniera. Przewrócił toaletę, w której schował się zbieg

Jak się później okazało, uciekinier został zauważony przez grupę golfistów, gdy chował się w postawionym na polu popularnym "toi toiu". Widząc to, jeden z golfistów postanowił go tam uwięzić. Natychmiast podbiegł do toalety i przewrócił ją w taki sposób, że upadła na drzwi, uniemożliwiając mężczyźnie wyjście na zewnątrz.

 

ZOBACZ: USA. Pies czuwał przy zmarłym właścicielu. Przeżył 10 tygodni w górach

 

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, usłyszeli dobiegające z wnętrza przenośnej toalety prośby o pomoc. Na nagraniu z policyjnej kamery widać, jak mundurowi obracają toaletę i nakazują uciekinierowi wyczołgać się z niej. Po ujęciu zbiega jeden z oficerów nie ukrywa rozbawienia sytuacją.

 

Do śmiechu nie było za to podejrzanemu, który był wyraźnie zdegustowany sytuacją, w której się znalazł. Na udostępnionym przez policję nagraniu słychać m.in. jak narzeka na to, że jest cały pokryty fekaliami.


Dwóch pozostałych pasażerów samochodu nie udało się złapać. Kierowcy pojazdów uczestniczących w wypadku trafili do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu.

Kajetan Leśniak/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie