Melitopol. Funkcjonariusze FSB otruci arszenikiem i trutką na szczury. Trzech zmarło

Świat
Melitopol. Funkcjonariusze FSB otruci arszenikiem i trutką na szczury. Trzech zmarło
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/Customs112
Funkcjonariusze FSB otruci trutką na szczuty (zdj. ilustracyjne)

Rosyjscy okupanci zostali otruci arszenikiem i trutką na szczury. Żołnierze mieli zamówić jedzenie w jednym z barów, po czym bardzo źle się poczuć. W wyniku incydentu zmarły trzy osoby, a czwarta przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Melitopolu.

Funkcjonariusze rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) zostali otruci w Melitopolu. Jak podają ukraińskie media, żołnierze zamawiali do domu jedzenie i alkohol z lokalnej restauracji. Wkrótce po wspólnym obiedzie, cała czwórka zachorowała i trafiła do szpitala.

Trutka na szczuty w jedzeniu

Ustalono, że do ich żywności dodano arszenik i trutkę na szczury. Dawki okazały się śmiertelne. Trzech funkcjonariuszy zmarło, a jeden pozostaje na oddziale intensywnej terapii.

 

ZOBACZ: Ukraina. Rosyjscy żołnierze "otruci" jadem kiełbasianym. Moskwa oskarża, Kijów odpowiada


Restauracja, z której pochodziło jedzenie, została poddana kontroli, jednak na jej terenie nie odnaleziono śladów trucizny.

 

Siły okupacyjne próbują również ustalić dostawcę jedzenia, który tajemniczo zaginął.

Rosyjscy okupanci otruci. Stali za tym Ukraińcy?

Według lojalnego wobec Kijowa mera okupowanego Melitopola, Iwana Fedorowa za spiskiem stali ukraińscy partyzanci. Mieli oni dowiedzieć się, gdzie rosyjscy żołnierze zamawiają jedzenie i podrzucić im do posiłku trutkę.

 

ZOBACZ: Ciechanów: 3,5-latka i jej rodzice z objawami otrucia. Dziewczynka zmarła w szpitalu

 
Ukraińskie media zwracają uwagę, że dwóch z trzech zmarłych mundurowych w zeszłym tygodniu rozpoczęło śledztwo w sprawie odkrytego w Melitopolu grobu marynarzy Floty Czarnomorskiej. 

kar/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie