Nie żyje Władimir Swiridow. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach

ŚwiatAleksandra Boryń/Polsatnews.pl
Nie żyje Władimir Swiridow. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach
Flickr.com
Nie żyje rosyjski generał. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach

W Rosji doszło do kolejnej tajemniczej śmierci. Ciało byłego dowódcy 6. Armii Rosyjskich Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej Władimira Swiridowa i jego żony znaleziono w ich domu we wsi Adżijewskij w obwodzie Stawropolskim. Para nie żyła od około tygodnia. Wcześniej rosyjski generał krytykował m.in. Władimira Putina.

Ciała 68-letniego Władimira Swiridowa i jego 72-letniej żony Tatiany znaleziono w ich domu we wsi Adżijewskij. Z wstępnych informacji para zmarła tydzień temu. Jednak okoliczności śmierci nie są znane. 

 

Jak donoszą media pracownicy zweryfikowali stan gazu i nie wykryli żadnych nieprawidłowości, ani przekroczeń dopuszczalnego stężenia szkodliwych substancji. Dlatego wyklucza się, aby doszło do zatrucia gazem. 

Tajemnicza śmierć w Rosji. Nie żyje Władimir Swiridow

Ponadto we krwi denatów nie znaleziono podejrzanych substancji, które wskazywałyby na otrucie. Na ciałach nie było otarć czy zadrapań, które wskazywałyby na użycie przemocy. W mieszkaniu nie naleziono także śladów włamania czy czegokolwiek, co wskazywałoby na udział osób trzecich, jednak służby nie wykluczają takiej możliwości.  

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Istebnej. Zginął 71-latek

 

Jak na razie nie ma oficjalnego komentarza w tej sprawie. Portal "Kommiersant" przekazał, że "ciała generała i jego żony leżały obok siebie w łóżku", a dochodzeniem zajmuje się regionalny zarząd Federalnej Służby Bezpieczeństwa. 

 

W latach 2005-2009 Władimir Swiridow dowodził 6. Armią Rosyjskich Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej. To właśnie wtedy m.in. Rosja zaatakowała Gruzję. Generał podczas pracy w wojsku narzekał na słabo wyszkolonych żołnierzy i nieodpowiedni sprzęt wojskowy. 

W Rosji doszło do wielu niewyjaśnionych śmierci wśród generałów

Śmierć byłego rosyjskiego generała w niewyjaśnionych okolicznościach nie jest pierwszym tego typu przypadkiem w Rosji. W lutym generał major Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji Władimir Makarow został znaleziony w swoim domu pod Moskwą. Mężczyzna miał ranę postrzałową. W drodze śledztwa stwierdzono, że doszło do samobójstwa, po tym, jak wcześniej Makarow został zdymisjonowany przez Władimira Putina. 

 

Z kolei w październiku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało, że w wieku 62 lat zmarł Nikołaj Kobryniec, szef departamentu współpracy europejskiej. Resort podał, że doszło "do nagłej śmierci". Mężczyzna został znaleziony w pokoju hotelowym w Stambule podczas jednego z wyjazdów służbowych. 

 

W Federacji Rosyjskiej doszło także do wielu innych tajemniczych śmierci wśród wysoko postawionych biznesmenów czy dyrektorów. W wielu przypadkach w trakcie śledztwa służby podawały jako przyczynę samobójstwo, jednak rodziny ofiar kategorycznie wykluczały taką możliwość. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie