Włochy: Oszukiwał podczas egzaminu na prawo jazdy. Połknął dowód i trafił do szpitala

Świat
Włochy: Oszukiwał podczas egzaminu na prawo jazdy. Połknął dowód i trafił do szpitala
Flickr/eric molina/CC BY 2.0 DEED
Policjanci przyłapali mężczyznę na próbie oszustwa podczas egzaminu na prawo jazdy

Mężczyzna oszukiwał podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Ktoś podpowiadał mu odpowiedzi za pomocą mikrosłuchawki, którą kursant umieścił w uchu. Oszustwo zauważyli policjanci. By zatrzeć ślady, przyłapany mężczyzna połknął urządzenie. Uczestnik egzaminu prosto z testu trafił na pogotowie.

Do zdarzenia doszło w Bolzano na północy Włoch.


Podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy mężczyzna został przyłapany, gdy ktoś przez mikrosłuchawkę podpowiadał mu prawidłowe odpowiedzi - informują włoskie media. 

 

ZOBACZ: Nietypowa sytuacja w Tasmanii. Kobieta nie poszła do pracy, bo jej auto zablokował... słoń morski

 

Na sali znajdowało się wówczas kilku policjantów w cywilu. Funkcjonariusze zauważyli, że oszust wkłada urządzenie do ucha i zaskoczyli mężczyznę. Ten mając nadzieję na zniszczenie dowodów, połknął mikrosłuchawkę.

Włochy: Połknął słuchawkę, by zatrzeć ślady oszustwa. Trafił do szpitala

Policjanci, by udowodnić winę kursanta, zabrali go na prześwietlenie. Zdjęcie potwierdziło obecność miniaturowej słuchawki.

 

Mężczyźnie postawiono zarzut fałszerstwa i przedstawiania wyników egzaminów innych osób. Przestępstwo to, regulowane ustawą z 1925 roku, jest zagrożone karą od sześciu do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Mężczyzna nie jest pierwszym, który bezskutecznie próbował oszukiwać podczas egzaminu na prawo jazdy. W ostatnich dniach w Bolonii przyłapano innego kandydata ze słuchawkami na uszach, a nawet z mikrokamerą o wysokiej rozdzielczości ukrytą pod bluzą.

Marta Stępień/sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie