Jarosław Kaczyński: Jest przygotowany plan anihilacji polskiego państwa

Polska Bartosz Treder / Polsatnews.pl
Jarosław Kaczyński: Jest przygotowany plan anihilacji polskiego państwa
Polsat News

Jarosław Kaczyński zabrał głos w przeddzień Święta Niepodległości. Na warszawskim placu Piłsudskiego mówił o "utracie przez polski niepodległości i planie Unii Europejskiej, mającym doprowadzić do anihilacji polskiego państwa". W tym kontekście nawiązywał też do planów opozycji, która - jak twierdził - gdy przejmie władzę, podwyższy emerytury funkcjonariuszom dawnego systemu komunistycznego.

- W ciągu tych 105 lat byliśmy niepodlegli przez ostatnie 54, jeśli podsumujemy okres międzywojenny i czas od roku 1989. Kiedy spotykaliśmy się tu (na miesięcznicy smoleńskiej - red.) w latach poprzednich to mówiłem zawsze o tamtym czasie i jedności tych, którzy mimo różnic walczyli o niepodległość - powiedział wicepremier. 

Ograniczenia niepodległości? Przemówienie prezesa PiS

Jarosław Kaczyński nawiązał do obecnej sytuacji w Polsce. Jego zdaniem, Polska aktualnie posiada ograniczenia w niepodległości.

 

- Byłem przekonany, że jesteśmy niepodlegli chociaż są różne ograniczenia w związku z naszą przynależnością do Unii Europejskiej. Są to ograniczenia dobrowolne dla uzyskania pewnych korzyści. Nasz naród w każdej chwili może podjąć inne decyzje - podkreślił Kaczyński.

 

ZOBACZ: Adam Glapiński: Każdy, kto atakuje NBP, ma złe zamiary wobec Polski i Polaków

 

W dalszej części wystąpienia prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazał na plany dotychczasowych partii opozycyjnych, które w przyszłym Sejmie mogą liczyć na większość parlamentarną. 

 

- Nie będę mówił o tym co wiążę się z 15 października czyli perspektywą przejęcia władzy. Oni (opozycja - red.) chcą przywrócić wysokie emerytury SB-kom, tym którzy terroryzowali Polskę i utrzymywali półkolonialny status naszego kraju - dodał wicepremier.

"Wigilia Święta Niepodległości". Jarosław Kaczyński mówi o anihilacji Polski

Na placu Piłsudskiego Jarosław Kaczyński wspomniał również o przygotowanym planie, mającym ograniczyć suwerenność naszego narodu. 

 

- Jest już przygotowany konkretny plan, którego wprowadzenie w życie przez Unię Europejską wymagałoby pozbawienia nas niepodległości, suwerenności ale też anihilacji polskiego państwa. Stalibyśmy się terenem zamieszkania Polaków, rządzonym z zewnątrz. Taki plan został przyjęty przez Parlament Europejski. Jest jeszcze w tym zakresie parę kroków do wykonania - przekonywał prezes PiS.

 

ZOBACZ: Kogo Polacy chcą na szefa PiS-u? Wśród kandydatów Ziobro i Macierewicz

 

Wicepremier mówił również o potrzebie wysiłku w konsolidację naszego narodu, aby zachować niepodległość. Przekonywał, że inne narody mogą decydować o sobie, a Polska nie chce być "podporządkowana Niemcom". - Nie możemy się na to zgodzić - dodał Jarosław Kaczyński.

 

- Na czele koalicji (partii opozycyjnych - red.) stoi partia nie polska tylko niemiecka. Musimy walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć. Nie możemy powtórzyć hańby sprzed 200 lat. Wygramy ją, gdy będziemy zdeterminowani - przekonywał prezes PiS.

 

ZOBACZ: Europosłowie PiS bez immunitetów. Zbigniew Ziobro mówi o "nowym, wspaniałym świecie"

 

Jako główną wartość polityczną Jarosław Kaczyński w czasie swojego przemówienia wskazał suwerenność. - Trzeba jej bronić za każdą cenę - zakończył swoje przemówienie wicepremier.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie