Konfederacja bez stanowiska wicemarszałka? R. Petru poparł K. Bosaka

PolskaBartosz Treder/ Polsatnews.pl
Konfederacja bez stanowiska wicemarszałka? R. Petru poparł K. Bosaka
Polsat News
Konfederacja bez stanowiska wicemarszałka? R. Petru popiera kandydaturę K. Bosaka

"Merytoryczny przeciwnik Konfederacji" stwierdził w "Debacie Dnia", że Krzysztof Bosak powinien mieć miejsce w prezydium Sejmu. Ryszard Petru w programie "Debata Dnia" zadeklarował, że poparłby kandydaturę Konfederacji do Prezydium Sejmu.

W przyszłym parlamencie Konfederacja może liczyć na reprezentację 18 posłów. Sławomir Mentzen zapowiedział zgłoszenie kandydatury Krzysztofa Bosaka na stanowisko wicemarszałka Sejmu X kadencji. W poprzedniej kadencji Konfederacja nie otrzymała możliwości posiadania swojego członka w prezydium izby niższej parlamentu. Wcześniej posiadali koło poselskie, teraz utworzą klub.

 

ZOBACZ: "Debata Dnia". Posłanki KO i Lewicy przeciwne wicemarszałkowi z Konfederacji

 

Wśród reprezentantów partii tworzących przyszłą większość parlamentarną pojawiają się głosy, że Konfederacja nie otrzyma ponownie swojego reprezentanta w Prezydium Sejmu. Nie zgadza się z tym poseł Trzeciej Drogi Ryszard Petru, który dotychczas słynął z krytycznego podejścia do programu gospodarczego Konfederacji. 

Krzysztof Bosak wicemarszałkiem Sejmu? Ryszard Petru: jestem za

Agnieszka Gozdyra w programie "Debata Dnia" zapytała Ryszarda Petru o jego stosunek do posiadania własnego wicemarszałka Sejmu przez Konfederację. 

 

ZOBACZ: Konfederacja ukarała Janusza Korwin-Mikkego. Sławomir Mentzen: Nie będzie startował z list partii

 

- Jestem przeciwnikiem merytorycznym Konfederacji, ale uważam, że Konfederacja ma prawo do członka prezydium. Pamiętam, gdy osiem lat temu PiS nie chciał dać członka prezydium Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, który miał podobną liczbę posłów. Mogę się w wielu sprawach z Konfederacją nie zgadzać, ale została demokratycznie wybrana. Uważam, że pan (Krzysztof Bosak- red.) ma prawo zasiadać w prezydium Sejmu - przyznał w programie Ryszard Petru.

 

WIDEO: Ryszard Petru w Debacie Dnia

 


Były szef Nowoczesnej został dopytany przez Agnieszkę Gozdyrę również o to, czy sam zagłosowałby za kandydaturą Krzysztofa Bosaka.

 

ZOBACZ: Awantura o ukraińskie zboże. R. Petru do wiceministra: Pan se jaja robi


- Teoretycznie tak. W związku z tym, że są w Sejmie. Mogę się z nimi nie zgadzać ale zostali demokratycznie wybrani i powinni mieć reprezentanta w związku z tym, że tworzą klub parlamentarny. Gdyby mieli koło, to byłoby inaczej - odparł Petru.

Poseł Lewicy mówi o "kordonie sanitarnym". Petru się nie zgadza

Agnieszka Gozdyra zapytała o zdanie Petru na temat wpisu w mediach społecznościowych posła Lewicy Krzysztofa Śmiszka, mówiącym o otoczeniu Konfederacji kordonem sanitarnym - zarówno cztery lata temu, jak i teraz. 

 

 

Ryszard Petru odparł, że każdy ma swoje zdanie. - Zostali demokratycznie wybrani, mają prawo być w Prezydium Sejmu. Nie tworzą rządu. Mieli wywracać stolik, nie wywrócili, ale w demokratyczny sposób się do tego Sejmu dostali - skwitował swoją wypowiedź polityk. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie