Lębork. Nie miał biletu, więc ukradł autobus

Świat
Lębork. Nie miał biletu, więc ukradł autobus
Twitter/ Pomorska Policja
Policja zatrzymała 22-latka, który ukradł autobus

Policja zatrzymała 22-latka, który ukradł w Lęborku autobus. Jak się okazało, zrobił to, żeby wrócić do Gdyni. Wcześniej musiał przerwać podróż pociągiem, ponieważ nie miał biletu.

Jak relacjonuje lęborska policja, w niedzielny poranek funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży autobusu marki Setra, który zniknął z przydworcowego parkingu. Natychmiast rozesłano do jednostek policji na terenie województwa pomorskiego informację dotyczącą skradzionego autobusu. Efekt był niemal natychmiastowy.

 

"Gdy dochodzeniowcy byli w trakcie przyjmowania zawiadomienia, w Gdyni miejscowi policjanci zatrzymali wskazany autobus do kontroli. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec tego miasta, nieposiadający uprawnień do prowadzenia pojazdów" - opisują policjanci.

 

Mężczyzna został zatrzymany, a w poniedziałek został przekazany policji w Lęborku, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem.

 

ZOBACZ: Wyszków. Auto dachowało na rondzie. W samochodzie cztery pijane osoby

 

Jak ustaliła policja, w sobotni wieczór 22-latek wracał pociągiem do Gdyni ze Świdwina. Nie miał jednak biletu, więc późnym wieczorem wysiadł na stacji w Lęborku. Nie zamierzał się jednak poddawać i z pobliskiego parkingu ukradł autobus.

Wcześniej do Gdyni pojechał kradzioną ciężarówką

To nie koniec problemów mężczyzny z prawem, a lęborscy policjanci przedstawili mu dodatkowe zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem.

 

"Mężczyzna jest podejrzany o to, że w pierwszych dniach listopada w powiecie świdwińskim włamał się do ciężarowej Scanii, którą próbował odjechać, ale bezskutecznie, gdyż ciężarówka utknęła na grząskim podłożu. Tego samego spróbował z MAN-em i tym razem z powodzeniem" - podała policja. Tamtą podróż również zakończył w gdyńskim areszcie.

 

Prokuratura zdecydowała o nałożeniu na 22-latka policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Z kradzież z włamaniem grozi kara 10-lat więzienia.

Łukasz Olender / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie