Szkocja. Wymarzone okoliczności pracy. Ogłoszenie dla fanów Harry'ego Pottera

Świat
Szkocja. Wymarzone okoliczności pracy. Ogłoszenie dla fanów Harry'ego Pottera
Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0
Nabór na maszynistę kolei z Harrego Pottera

Jedna z firm kolejowych poszukuje maszynistów, którzy będą podróżować uznawaną za jedną z najpiękniejszych tras na świecie. Zdarzy im się przejeżdżać przez wiadukt Glenfinnan, na którym kręcono sceny do dwóch części filmów o młodym czarodzieju, Harrym Potterze.

Firma ScotRail ogłosiła nabór na nowych maszynistów, którzy będą pracować w Fort William (Szkocja) i regularnie podróżować linią West Highland Line

 

ZOBACZ: Londyn: Fani Harry'ego Pottera oblegają dworzec King's Cross. Czekają na Ekspres Hogwart


Jak przypomina BBC, w 2009 roku niezależny magazyn podróżniczy "Wanderlust" uznał linię za "najlepszą" trasę kolejową na świecie

Praca na trasie linii z Harry'ego Pottera. Jakie wymagania?

Piękne widoki zostały docenione także w telewizji. Na tej trasie kolejowej kręcono niejeden film, w tym słynną serię o młodym czarodzieju. Wiadukt Glenfinnan, znajdujący się na trasie, był wykorzystany do kręcenia scen w filmach Harry Potter i Komnata Tajemnic oraz Harry Potter i więzień Azkabanu.  

 

ZOBACZ: Mennica Gdańska wyprodukuje monety z Harrym Potterem i Mortal Kombat


Oferta pracy zapewne zainteresuje część fanów kultowej serii. Na stronie HiJOBS została określona jako "praca marzeń". Wcześniejsze doświadczenie w roli maszynisty nie jest wymagane. Trzeba mieć jedynie skończone 20 lat i przejść potrzebne badania lekarskie.  

kar/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie