"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" Reporterka Polsat News rozmawiała z... droidami

Kultura
"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" Reporterka Polsat News rozmawiała z... droidami
Polsat News
Agnieszka Laskowska: jestem pod wrażeniem waszych przygód. BB-8: bip bip bop

To koniec Gwiezdnych Wojen. Na ekrany kin trafia właśnie ostatnia, dziewiąta cześć kinowej sagi. Na londyńskiej premierze filmu była reporterka Polsat News Agnieszka Laskowska, która rozmawiała z reżyserem J.J. Abramsem, aktorami grającymi antagonistów oraz z... droidami - BB-8 i D-O.

Po 42 latach od premiery pierwszej części saga dobiega końca. Walka ciemnej strony mocy i jasnej strony mocy od lat elektryzowała fanów na całym świecie. O losach "odległej galaktyki" zadecyduje ostateczne starcie w "Gwiezdnych Wojnach: Skywalker. Odrodzenie". Aktorzy Domnhall Gleeson oraz Richard E. Grant wcielający się w antagonistów nie mają wątpliwości, kto ostatecznie okaże się górą.

 

ZOBACZ: "Wiedźmin" od piątku na Netflixie. "Odcień powagi, ale też dobry, czarny, polski humor"

 

- Kiedy słucha się wiadomości, to może się wydawać, że jesteśmy otoczeni przez zło. Ale dobro musi zwyciężyć. Trzeba w to uwierzyć - powiedział Agnieszce Laskowskiej Richard E. Grant, filmowy generał Pryde. Gleeson wcielający się w generała Hux'a zgodził się z "kolegą z pracy" - To nowa nadzieja - dodał.

 

Wykorzystano nagrany materiał

 

Reżyser J.J. Abrams opowiadał, jak wyglądał ostatni dzień na planie. - Był słodko-gorzki. Rozumieliśmy, że coś dobiegło końca, że będziemy za sobą tęsknić, ale też, że zaczyna się bardzo intensywny proces postprodukcji - mówił reżyser.

 

W najnowszej części "Gwiezdnych Wojen" na ekran wraca księżniczka Leia. Wcielająca się w nią Carrie Fisher zmarła w 2016 r., a fani spekulowali, że jej postać będzie wygenerowana komputerowo.

 

WIDEO: reporterka Polsat News rozmawiała z BB-8 i D-O

  

- Mieliśmy niewykorzystane nagrania z części "Przebudzenie Mocy" (7. część sagi - red.). Napisaliśmy sceny wokół tego materiału. To było wspaniałe, móc ją mieć w filmie, a jednocześnie poruszające, bo najważniejszej osoby zabrakło - dodał J.J. Abrams.

 

Z droidami o Polsce i świętach

 

Mimo, że filmowa Rey świetnie włada mieczem świetlnym, a Poe Dameron to najlepszy pilot w galaktyce, to na nic zdaliby się najodważniejsi bohaterowie, gdyby nie pomoc robotów, nazywanych w uniwersum "Gwiezdnych Wojen" droidami. Wywiadu Agnieszce Laskowskiej udzielili znany z poprzednich odsłon BB-8 oraz jego nowy "kolega" o nazwie D-O.


ZOBACZ: Kontrowersyjne polskie mapy w serialu Netflixa. Stowarzyszenie grozi sądem

 

- To pierwszy raz, kiedy robię wywiad na kolanach, więc coś to znaczy - zaczęła reporterka Polsat News, która postanowiła zrównać się z droidami wzrostem. Agnieszka Laskowska opowiadała robotom o Polsce, świętach, a na koniec zrobiła sobie z nimi pamiątkowe "selfie".

 

- Jestem pod wielkim wrażeniem waszych przygód. Jesteście takie odważne - zapewniła reporterka Polsat News.

bas/msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie