Wieliczka. Dźwig przewrócił się na kontener z pracownikami. Nie żyje jedna osoba

Polska
Wieliczka. Dźwig przewrócił się na kontener z pracownikami. Nie żyje jedna osoba
Polsat News
Dźwig przewrócił się na kontener pracowniczy

W miejscu budowy sądu i prokuratury rejonowej w Wieliczce przewrócił się dźwig. Konstrukcja spadła na kontener, w którym przebywali budowlańcy. - W wyniku wypadku zmarł 50-letni mężczyzna - powiedział polsatnews.pl mł. kpt. mgr Hubert Ciepły z małopolskiej PSP.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około południa w Wieliczce. Dźwig spadł na dwa połączone ze sobą kontenery, w których przebywało czterech pracowników budowy. 

 

- Po interwencji służb okazało się, że zmarł mężczyzna, miał 50 lat. Pozostali trzej pracownicy nie odnieśli poważnych obrażeń, choć jedna z urazem głowy została zabrana do szpitala - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. kpt. mgr Hubert Ciepły.

Wieliczka. Poważny wypadek na budowie sądu

Do wypadku doszło na terenie budowy nowej siedziby sądu i prokuratury rejonowej przy ulicy Dembowskiego w Wieliczce. Inwestycja w tym miejscu realizowana jest od roku. Powstaje tam pięciokondygnacyjny budynek, w którym mają zasiadać sędziowie i prokuratorzy.

 

ZOBACZ: Nowy Jork: Pożar dźwigu na Manhattanie. Kłęby czarnego dymu nad miastem

 

Około godziny 14 na miejscu zdarzenia pracowało ponad 30 strażaków i 11 pojazdów straży pożarnej. Prokurator i policja wyjaśniają przyczyny zdarzenia. Do tego czasu ruch w okolicy nie zostanie wznowiony. Strażacy spodziewają się, że akcja potrwa co najmniej do późnych godzin wieczornych. 

 

Ze wstępnych informacji wynika, że ten wypadek mógł być spowodowany silnymi porywami wiatru.  

Agata Sucharska / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie