Poszukiwania Grzegorza Borysa. Nieoficjalnie: Ciało 44-latka znalezione w lesie

Polska
Poszukiwania Grzegorza Borysa. Nieoficjalnie: Ciało 44-latka znalezione w lesie
PAP/Adam Warżawa
Poszukiwania Grzegorza Borysa

W miejscu poszukiwania Grzegorza Borysa znaleziono ciało mężczyzny - przekazuje polsatnews.pl gdańska prokuratura. Informację, że chodzi o podejrzanego Grzegorza Borysa potwierdziła reporterka Polsat News w policji.

Prokurator Grażyna Wawryniuk potwierdziła polsatnews.pl, że "dziś w rejonie poszukiwań Grzegorza Borysa ujawniono zwłoki mężczyzny", a na miejscu trwają czynności służb.

 

Na razie nie ma informacji w jakim wieku był mężczyzna oraz w jakim stopniu rozkładu były zwłoki. Podobne informacje usłyszeliśmy od rzecznik Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

 

- Po przeprowadzeniu badań sekcyjnych będzie możliwe stwierdzenie jego tożsamości - przekazała Daria Lubianiec.

 

Reporterka Polsat News potwierdziła w źródłach policyjnych, że znalezione ciało należy do podejrzanego o zabójstwo Grzegorza Borysa. Do odnalezienia ciała doszło w trakcie analizowania możliwości wypompowywania wody ze zbiornika.

Policja o kulisach odnalezienia ciała 

Podczas oświadczenia dla mediów Karina Kamińska ujawniła kulisy policyjnych poszukiwań.

 

- O 10:30 saperzy z Rozewia podjęli ciało mężczyzny. Zostało ono zabezpieczone do badań sekcyjnych, na ich podstawie potwierdzona zostanie tożsamość mężczyzny - powiedziała funkcjonariuszka. 

 

Policjantka zwracała uwagę, że poszukiwania odbywały się na "trudnym terenie", podczas akcji użyto specjalistycznego sprzętu.

Grzegorz Borys podejrzany o zabicie syna

Działania policji skupione były na terenie w pobliża zbiornika wodnym w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Grzegorz Borys był podejrzany o zabicie swojego 6-letniego syna.

 

Do tragedii doszło w piątek 20 października w gdyńskiej dzielnicy Wielki Kack. Około godz. 10:00 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jej mąż zabił w mieszkaniu ich dziecko.

 

Od tego momentu rozpoczęły się zakrojone działania służb, za 44-latkiem wydano m.in. czerwoną notę Interpolu. Policja opublikowała również jego zdjęcia oraz nagranie, na którym widać wizerunek poszukiwanego.

 

ZOBACZ: Grzegorz Borys poszukiwany. Nowy alert RCB w Gdyni. Podano "zakazany" obszar

Tragedia podczas poszukiwań. Zginął 27-letni nurek

W piątek obszar poszukiwań został ograniczony do dwóch hektarów. Służby pracowały w rejonie zbiornika wodnego Lepusz, który znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w odległości około 10 minut na piechotę od domu Borysa

 

Podczas akcji poszukiwawczej doszło do tragedii - zginął 27-letni strażak, który poszukiwał Borysa pod wodą.

 

Nieprzytomnego nurka wyciągnięto na brzeg, a następnie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do szpitala miejskiego w Gdyni. Tam, około godziny 17, mężczyzna zmarł. 

 

Piotr Białczyk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie