Ostrów Wielkopolski: 70-latek postrzelony na targu

Polska
Ostrów Wielkopolski: 70-latek postrzelony na targu
Wielopolska Policja/Twitter
Policja w Ostrowie Wlkp. bada sprawę postrzelenia 70-letniego mężczyzny

Mężczyzna przechadzał się wzdłuż stoisk na targowisku w Ostrowie Wielkopolskim. Usłyszał huk przypominający petardę i poczuł ból brzucha, ale dopiero gdy wrócił do domu zauważył, że został postrzelony. Obecnie sprawa jest badana przez policję i prokuraturę.

- Z naszych ustaleń wynika, że 71-latek udał się rano na targowisko miejskie. Przechadzając się wzdłuż stoisk ze starociami, usłyszał huk przypominający wybuch petardy - powiedział prokurator Maciej Meler rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

ZOBACZ: Ninków. Śmierć 92-latka na wózku inwalidzkim. Holował go samochód osobowy

 

Początkowo mężczyzna poczuł ból brzucha, ale nie zauważył żadnych obrażeń. Dopiero w domu zorientował się, że został postrzelony. W bieliźnie miał znaleźć fragment pocisku.

Zauważył zranienie. Lekarze powiadomili policję

- Zauważył zranienie w okolicy brzucha i udał się do miejscowego szpitala. Tam został opatrzony i wypisany do domu - powiedział prokurator Meler.

 

Lekarze zauważyli, że mają do czynienia z powierzchowną raną postrzałową i zawiadomili policję.

 

- Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim ustalają obecnie pozostałe okoliczności tego zdarzenia - powiedział prokurator. Dodał, że ustalono dokładne miejsce, którym doszło do postrzelenia i zabezpieczono niezbędne dowody.

Postrzelenie w Ostrowie Wlkp. Prokuratura poprosi o opinie biegłych

Prok. Maciej Meler wskazał, że obecnie prokuratura nie udziela szczegółowych informacji dotyczących rodzaju broni z jakiej został postrzelony mężczyzna.

 

- Będziemy musieli uzyskać opinie biegłego dotyczącą broni i amunicji. Chcemy się dowiedzieć, czy broń, jakiej użyto, spełnia kryteria broni palnej. Będziemy też potrzebować finalnej opinii biegłego sądowego z zakresu medycyny sądowej. Dopiero w kolejnych etapach będziemy w stanie udzielać bardziej szczegółowych informacji - zakończył.

 

Jak podał PAP, w poniedziałek mężczyzna wrócił do szpitala z powodu odczuwanego bólu i źle gojącej się rany. Lekarze zdecydowali o przyjęciu go na obserwację na oddziale chirurgii.

 

- Są pewne schorzenia współistniejące, które mogą pogorszyć gojenie rany u pacjenta za względu na jego wiek – powiedział lekarz Adam Stangret, rzecznik szpitala w Ostrowie Wielkopolskim

lmo/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie