Gdańsk. Kolejne zatrzymanie po próbie zabójstwa taksówkarza

Polska
Gdańsk. Kolejne zatrzymanie po próbie zabójstwa taksówkarza
Polsat News/ Pomorska Policja
Policja poinformowała o zatrzymaniu kolejnego podejrzanego o atak na taksówkarza

Gdańscy policjanci zatrzymali kolejną osobę w sprawie brutalnego ataku na taksówkarza. Wcześniej informowano o ujęciu pierwszego podejrzanego. Taksówkarz został znaleziony w bagażniku swojego samochodu w ciężkim stanie.

Wczoraj gdańska policja poinformowała o odnalezieniu zaginionego 25-letniego taksówkarza. Mężczyzna w stanie ciężkim był uwięziony w bagażniku swojego samochodu.

 

ZOBACZ: Gdańsk: Zaginiony taksówkarz odnaleziony w bagażniku. Był w ciężkim stanie

 

Mężczyzna rozpoczął pracę w piątek o godzinie 18:00, a ostatni kurs zakończył w sobotę o 3:00 nad ranem. Według doniesień mediów jeszcze o 4:15 miał przyjąć kolejny kurs, ale po chwili go anulował. O godzinie 7:00 miał umówione spotkanie, jednak już się na nim nie pojawił.

Taksówkarz został znaleziony w bagażniku

Kilka godzin później funkcjonariusze znaleźli białą Dacię Logan, należąca do mężczyzny w dzielnicy Szaniec Zachodni w Gdańsku. Samochód stał porzucony na terenie w pobliżu Martwej Wisły.

 

- W godzinach późnowieczornych przyjechała w to miejsce policja, która znalazła samochód. Policjanci wybili szybę w bagażniku, a w środku znajdował się pan Adrian z ciężkimi obrażeniami. Mężczyzna miał też podcięte gardło - relacjonował reporter Polsat News Michał Tokarczyk.

 

Mężczyzna trafił w stanie krytycznym do szpitala. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęli policjanci pod nadzorem prokuratury. Szybko ustalili tożsamość napastnika i zatrzymali go w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa.

 

WIDEO: Zatrzymania ws. brutalnej napaści na taksówkarza

Atak na taksówkarza w Gdańsku. Kolejny podejrzany zatrzymany

W niedzielę policja poinformowała, że w sprawie brutalnego ataku zatrzymano 27-letniego mężczyznę. Został ujęty przed godziną 10:00 rano na ulicy Gościnnej w Gdańsku.

 

Jak jednak ustalił Polsat News, niecałe dwie godziny później zatrzymano kolejną osobę.

 

- Półtorej godziny później policjanci z komisariatu w śródmieściu zatrzymali podejrzanego 41-letniego mężczyznę z Gdańska - powiedziała Polsat News podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

Cały czas nie wiadomo jakie motywy kierowały sprawcami brutalnej napaści.

 

- Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i pracują pod nadzorem prokuratury - dodała.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie