Marek Sawicki reaguje na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy

Polska
Marek Sawicki reaguje na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy
Polsat News
Marek Sawicki reaguje na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy

"Przyznam, że zaskoczyła mnie propozycja Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Jest mi niezmiernie miło i dziękuję za zaufanie" - napisał Marek Sawicki po wygłoszonym orędziu. Poseł PSL dodał, że "z satysfakcją przyjmuję powierzoną mi funkcję".

Prezydent Andrzej Dudy podczas orędzia wskazał marszałka seniora. 

 

- Jako prezydent RP mam zaszczyt wyznaczyć marszałka seniora, który poprowadzi pierwsze obrady Sejmu. Zdecydowałem o powierzeniu tej ważnej i prestiżowej funkcji panu posłowi Markowi Sawickiemu z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który został wybrany z listy komitetu wyborczego Trzecia Droga - ogłosił.

 

Jak zauważył prezydent, Marek Sawicki ma najdłuższy staż poselski.

 

- Reprezentuje swoich wyborców w Sejmie nieprzerwanie od 30 lat. Jako poseł, ale także minister rolnictwa dał się poznać jako człowiek dialogu i współpracy. Dlatego jestem przekonany, że godnie będzie reprezentował w tym szczególnym dniu posłów ze wszystkich ugrupowań, a pierwsze obrady nowego Sejmu będą przebiegać sprawnie i w uroczystej atmosferze - stwierdził w orędziu Andrzej Duda.

Marek Sawicki reaguje na decyzję prezydenta 

W odpowiedzi na decyzję prezydenta Marek Sawicki zamieścił wpis. 

 

"Przyznam, że zaskoczyła mnie propozycja Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Jest mi niezmiernie miło i dziękuję za zaufanie" - napisał Marek Sawicki po wygłoszonym orędziu.

 

Poseł PSL dodał, że "z satysfakcją przyjmuję powierzoną mi funkcję" i "będzie działał zgodnie z Konstytucją i regulaminem Sejmu Rzeczpospolitej Polski". 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie