Drezdenko. Koparka wpadła do fontanny. Burmistrz załamana

Polska
Drezdenko. Koparka wpadła do fontanny. Burmistrz załamana
Facebook/Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska
Na rynku w Drezdenku koparka wpadła do fontanny

W Drezdenku w województwie lubuskim koparka wpadła do fontanny. Do wypadku doszło podczas prac porządkowych przed zimą. Operator koparki nie zauważył wyłączonej na zimę fontanny i wjechał na nią. Wydarzenie skomentowała burmistrz miasta - nawiązała do głośnej ostatnio sprawy zabetonowanego w Łodzi samochodu.

Na rynku w Drezdenku doszło do niecodziennego wypadku. W trakcie trwających na rynku prac operator koparki wjechał na fontannę, która zapadła się pod ciężarem maszyny.


O zdarzeniu poinformowała burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska. "Nie - nie pozazdrościliśmy Łodzi…" - napisała na swoich profilu w portalu Facebook, nawiązując do głośnego ostatnio incydentu. Przed kilkoma dniami na jednej z łódzkich ulic prowadzący prace drogowe budowlańcy zabetonowali samochód.

Wypadek na rynku w Drezdenku. Koparka wpadła do fontanny

Jak przekazał w rozmowie z Polsatnews.pl zastępca burmistrz Drezdenka Mateusz Grzymałowski, doszło do nieszczęśliwego wypadku.

 

ZOBACZ: Łódź. Budowlańcy zabetonowali samochód. "Nie dało się odholować"


Ratusz wynajął firmę zewnętrzną do usunięcia z rynku donic z kwiatami. Chcąc dostać się do donic, jeden z pracowników wjechał koparką na płytę rynku. Kierowca nie zauważył, że na jego drodze stała wyłączona na okres zimowy fontanna i wjechał na nią - relacjonował zdarzenie zastępca burmistrz Drezdenka.

 

Ze względu na delikatną konstrukcję, płytki zapadły się pod ciężarem pojazdu.

Burmistrz Drezdenka: Chce mi się wyć!

Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca zdarzenia, na których widoczna jest skala zniszczeń.

 

ZOBACZ: Wieliczka. Dźwig przewrócił się na kontener z pracownikami. Nie żyje jedna osoba


"Chce mi się wyć! Nasza piękna fontanna zniszczona. Głupota, brak wyobraźni, bezmyślność…" - napisała burmistrz.

 


Urząd miasta poinformował o zdarzeniu firmę ubezpieczeniową. Urzędnicy czekają teraz na wycenę szkód, by zająć się naprawą fontanny.

Kajetan Leśniak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie