Zmiany w Kancelarii Prezydenta RP. Andrzej Duda dokonał wyboru

Polska
Zmiany w Kancelarii Prezydenta RP. Andrzej Duda dokonał wyboru
Marek Borawski/KPRP
Andrzej Duda powołał Mieszka Pawlaka na stanowisko podsekretarza stanu i szefa Biura Polityki Międzynarodowej

Prezydent Andrzej Duda odwołał ze stanowiska dwóch pracowników swojej kancelarii: podsekretarza stanu i szefa Biura Polityki Międzynarodowej Marcina Przydacza i doradcę Pawła Sałka. Obaj dostali się do Sejmu z list PiS. Na miejsce Marcina Przydacza prezydent powołał Mieszka Pawlaka.

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w kierownictwie swojej kancelarii. Na stanowisko podsekretarza stanu i szefa Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta powołał Mieszka Pawlaka, który zastąpi na tej pozycji Marcina Przydacza.


Ze stanowiska prezydent odwołał również swojego doradcę Pawła Sałka. Obaj odchodzący pracownicy Kancelarii Prezydenta RP zasiądą w nadchodzącej kadencji w ławach Sejmowych. Mandaty zdobyli po raz pierwszy, startując z list PiS.

 

ZOBACZ: Prezydent Duda pozwany. "Pierwszy taki przypadek w historii"


Prezydent Duda uhonorował obu Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w służbie państwowej i publicznej.

Zmiany w Kancelarii Prezydenta

Stanowisko sekretarza stanu i szefa Biura Polityki Międzynarodowej obejmie Mieszko Pawlak. Jak podaje Kancelaria Prezydenta, z wykształcenia jest on politologiem i filozofem. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.


Z Pałacem Prezydenckim jest związany od początku kadencji Andrzeja Dudy. Zaczął w prezydenckim Biurze Spraw Zagranicznych, gdzie pracował w latach 2015–2017. Następnie od 2017 do 2021 roku był Dyrektorem Biura Gabinetu Prezydenta RP.

 

ZOBACZ: "Śniadanie Rymanowskiego". "Prezydent dołączył do pisowskiej akcji 'niszczarka'"


Bezpośrednio przed objęciem kierownictwa w Biurze Polityki Międzynarodowej Mieszko Pawlak był Dyrektorem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i Doradcą Szefa BBN.

kjt / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie