Izrael. Porwana przez Hamas Shani Luk nie żyje

Świat
Izrael. Porwana przez Hamas Shani Luk nie żyje
Instagram/ shanukkk
Shani Luk nie żyje. 23-latka została porwana przez Hamas

Porwana przez Hamas 23-letnia Shani Luk nie żyje - potwierdza ambasada Izraela w Polsce. Niemka była jedną z uczestniczek festiwalu muzycznego, który z powietrza zaatakowali muzułmańscy bojownicy. Stanowisko w tej sprawie zajął kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Niemieckie media informują o śmierci Shani Luk. Ciało dziewczyny znaleźli izraelscy żołnierze.

 

"Jesteśmy zdruzgotani informacją o śmierci Shani Luk. Shani, która została porwana z festiwalu muzycznego i była torturowana przez terrorystów z Hamasu, doświadczyła niewyobrażalnego cierpienia. Nasze serca są złamane" - przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela we wpisie zamieszczonym na platformie X. 

Śmierć Shani Luk. Nadzieja nie opuszczała bliskich 

Na tragiczne informacje płynące z Bliskiego Wschodu zareagowała także ambasada Izraela w Polsce.

 

"Ze smutkiem informujemy o śmierci 23-letniej Shani Luk, rodzina potwierdziła odnalezienie jej ciała. Izraelka z niemieckim obywatelstwem została porwana przez Hamas z festiwalu muzycznego, torturowana i zbrukana na ulicach Gazy. Niech Jej pamięć będzie błogosławiona" - napisali dyplomaci.

 

Kanclerz Niemiec komentuje zabicie Luk przez Hamas

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zajął stanowisko w sprawie porwanej a następnie zamordowanej przez Hamas Shani Luk. Młoda kobieta miała podwójne obywatelstwo, niemieckie i izraelskie. 

 

- To pokazuje całe barbarzyństwo stojące za atakiem Hamasu - powiedział Scholz podczas swojej podróży do Afryki w Lagos w Nigerii.

 

Kanclerz cytowany przez portal dziennika "Welt" powiedział, że Hamas "musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności", a Izrael musi się bronić. Dodał, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego morderstwa.

Shani Luk nie żyje. Rodzina wcześniej dostała nagranie

Wcześniej rodzina Niemki liczyła, że 23-latka wróci cała i zdrowa do kraju. Kobieta została zidentyfikowana wśród grupy porwanej przez Hamas.

 

"Dostaliśmy wideo, na którym dokładnie widzę moją córkę w samochodzie z Palestyńczykami, którzy jeździli z nimi dookoła Strefy Gazy" - relacjonowała mama Shani Luk. 

 

ZOBACZ: Izrael. Kancelaria premiera: Netanjahu nie był ostrzegany o wojskowych zamiarach Hamasu

 

Nagranie było drastyczne - palestyńscy bojownicy zdeptali ciało 23-latki, jeden z mężczyzn szarpał ją za włosy, inny pluł. Ujęcie kończyło się odjazdem auta terenowego.
 

Wojna w Izraelu wybuchła 7 października. Wówczas uzbrojeni bojownicy Hamasu zaatakowali Izrael. W kierunku bliskowschodniego sąsiada w jednym momencie wystrzelono setki rakiet, bojownicy muzułmańscy wlecieli także na terytorium odwiecznego wroga paralotniami.
 
Jednym z celów Palestyńczyków był festiwal muzyczny zorganizowany w pobliżu granicy ze  Strefą Gazy.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie