Skarżysko-Kamienna. Lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych. W piersi 74-latka odkryto nóż

Polska
Skarżysko-Kamienna. Lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych. W piersi 74-latka odkryto nóż
Pixabay/DarkoStojanovic
Lekarz przeoczył nóż tkwiący w klatce zmarłego (zdj. ilustracyjne)

74-latek zmarł w swoim mieszkaniu w Skarżysku-Kamiennej. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych. Dopiero pracownicy domu pogrzebowego odkryli, że w piersi zmarłego znajduje się nóż i zawiadomili policję. Obecnie śledczy czekają sekcję zwłok seniora.

W niedzielę w mieszkaniu w miejscowości Skarżysko-Kamienna nieprzytomnego 74-latka znalazła córka. Przestraszona kobieta natychmiast wezwała lekarza. 

 

ZOBACZ: Hiszpania: Kobieta "ożyła" w zakładzie pogrzebowym


Ekspert stwierdził zgon mężczyzny z przyczyn naturalnych. Jednak jak dowiedziała się reporterka Polsat News, zmarły leżał okryty kocem, którego lekarz nigdy nie ściągnął. Niedokładne oględziny najpewniej doprowadziły do podania błędnej przyczyny zgonu.

Skarżysko-Kamienna: Lekarz przeoczył nóż wbity w pierś zmarłego

Po diagnozie lekarza, córka zmarłego zadzwoniła po pracowników domu pogrzebowego. Dopiero oni odkryli, że w piersi zmarłego znajduje się nóż i zawiadomili policję.

 

WIDEO: Lekarz przeoczył nóż tkwiący w klatce mężczyzny 

 


- O zdarzeniu poinformowali nas pracownicy zakładu pogrzebowego. Z ich relacji wynikało, że kiedy przyjechali po ciało zmarłego 74-latka ujawnili tkwiący w jego piersi nóż. Policjanci potwierdzili te informacje, następnie wraz z prokuratorem prowadzili na miejscu czynności procesowe - przekazał podkom. Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej podczas rozmowy z Polsat News.  

Błędny osąd lekarza. Kluczowa ma się okazać sekcja zwłok 

Mundurowi nie wykluczyli, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie, jednak wskazali, że jest to mało prawdopodobne. W mieszkaniu nie znaleziono żadnych śladów włamania, szarpaniny, a nawet krwi, ponieważ tkwiący w piersi nóż najpewniej zahamował krwawienie. Wstępnie służby oceniły, że doszło do samobójstwa

 

ZOBACZ: Łódź. Zabójstwo przy ul. Nowomiejskiej. 54-letnia konkubina wbiła nóż w serce partnerowi


Kluczowe dla sprawy będą wyniki sekcji zwłok, która powinna się odbyć we wtorek po południu. Pomoże ona w określeniu prawdziwej przyczyny zgonu.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie