Bielsk Podlaski: 19-latek atakował przypadkowych ludzi w centrum miasta. Miał nóż i kastet

Polska
Bielsk Podlaski: 19-latek atakował przypadkowych ludzi w centrum miasta. Miał nóż i kastet
KMP Bielsk Podlaski
19-latek odpowie za atak o charakterze chuligańskim

19-latek zaatakował dwie przypadkowe osoby w Bielsku Podlaskim. Napastnik użył noża oraz prawdopodobnie kastetu. Ranne zostały dwie osoby. Mężczyzna odpowie za czyn chuligański. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do ataków na przechodniów doszło w niedzielę na ul. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim. W godzinach popołudniowych 23-letni mężczyzna został zraniony nożem w ramię. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Kilka godzin później na policję zgłosiła się druga ofiara brutalnego ataku. 32-latek został uderzony w twarz, najprawdopodobniej przy użyciu kastetu. 

 

ZOBACZ: Holandia: Powstała baza danych noży. Ma pomóc w badaniu zbrodni

 

Obaj mężczyźni nie znali napastnika. Zgodnie twierdzili, ze zostali zaatakowani bez powodu. Policjanci sprawdzili nagrania z miejskiego monitoringu i ustalili, że za napaściami stoi 19-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego, który został zatrzymany w poniedziałek rano. 

 

- Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Bielszczanin usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia ciała, a zachowanie sprawcy zakwalifikowane zostało jako czyny o charakterze chuligańskim. 19-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - przekazała kom. Agnieszka Dąbrowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. 

dsk/grz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie