Poznań. Atak nożownika na przedszkolaków. Nie żyje 5-latek

Polska
Poznań. Atak nożownika na przedszkolaków. Nie żyje 5-latek
Polsat News
Śledczy pracują w miejscu, gdzie 5-latek został zaatakowany przez nożownika

Nie żyje 5-latek zaatakowany w Poznaniu - dowiedział się Polsat News. - Starszy mężczyzna zaatakował jednego z przedszkolaków i ugodził go w klatkę piersiową - powiedział Andrzej Borowiak, rzecznik policji wojewódzkiej w Poznaniu. 71-letni napastnik został ujęty przez policjantkę, która była po służbie.

Portal epoznan.pl poinformował, że do ataku doszło w środę około godz. 10 w rejonie skrzyżowania ulic Łukaszewicza i Karwowskiego na poznańskim Łazarzu. "Grupa przedszkolaków wyszła na wycieczkę" - opisano. 

Nie żyje 5-latek ugodzony nożem

- Starszy mężczyzna zaatakował jednego z przedszkolaków i ugodził go w klatkę piersiową - powiedział Polsat News  Andrzej Borowiak, rzecznik policji wojewódzkiej w Poznaniu. 

 

Ranny 5-latek trafił do szpitala. Według ustaleń mediów, dziecko miało być reanimowane. - Chłopiec był zabierany do szpitala z oznakami życia - dodał. 

 

Po godz. 12 Polsat News dowiedział się, że chłopiec zmarł. 

 

Dyrektor Naczelny Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu dr n. med. Paweł Daszkiewicz powiedział PAP, że ranny w klatkę piersiową chłopiec zmarł w trakcie operacji.

 

Napastnik został zatrzymany

Napastnik po krótkim pościgu został ujęty przez policjantkę z komendy miejskiej, która była w tym czasie  po służbie. - Widząc, co się dzieje, obezwładniła tego mężczyznę. Pomógł jej inny przechodzień, który wytrącił nóż z ręki napastnika - mówił Borowiak. 

 

71-latek został przekazany funkcjonariuszom, którzy przybyli na miejsce.

 

ZOBACZ: Zubrzyca Dolna: Atak na policjantów. Padły strzały, napastnik nie żyje

 

Nie są jeszcze znane motywy napastnika. - Z relacji policjantki wynika, że ten mężczyzna zaatakował tylko tego jednego chłopca - powiedział. Policja nie ma informacji, żeby napastnik był spokrewniony z 5-latkiem. 

 

Policja zna tożsamość sprawcy. Wcześniej nie był notowany. 

 

Trwają oględziny, przesłuchiwani są świadkowie, sprawdzany jest monitoring. 

Policja: Haniebny atak

Do dramatycznych wydarzeń z Poznania odniosła się na platformie X Polska Policja. 

 

"W Poznaniu doszło do haniebnego ataku nożownika na grupę przedszkolaków przebywających na spacerze z opiekunkami. Sprawca został zatrzymany przez przechodzącą obok miejsca tego zdarzenia policjantkę w czasie wolnym od służby" - przekazano. 

 

Artur Pokorski / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie