Marek Majcher poszukiwany. Policja wystawiła list gończy

Polska
Marek Majcher poszukiwany. Policja wystawiła list gończy
YouTube/TAKT.TV/Policja
Policja wystawił list gończy na Markiem Majcherem

Policja poszukuje Marka Majchera, w związku ze znęcaniem się nad najbliższą osobą. Znany krakowski patostreamer pod koniec września stawił się na rozprawie, na której sąd decydował o jego areszcie. Jednak zanim decyzję podjęto, Majcher opuścił salę rozpraw i zniknął.

W komunikacie policji wskazano, że Majcher jest poszukiwany w związku z art. 207 Kodeksu karnego, który dotyczy znęcania się "fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy".

 

28 września w Sądzie Okręgowym w Krakowie odbyło się posiedzenie w sprawie aresztu dla mężczyzny. Jego przebieg zrelacjonowała "Gazeta Krakowska". Rozprawa dotyczyła wydarzeń z czerwca, kiedy Majcher został zatrzymany po awanturze w domu w Kętach.

 

Jak wskazuje dziennik, proces Majchera dotyczy znęcania się nad partnerką, naruszenia nietykalności funkcjonariuszy oraz znieważenie ratownika medycznego i lekarza.

 

ZOBACZ: Kraków: List gończy za przekleństwa. 22-latek zgłosił się na policję

 

We wrześniu Majcher na rozprawie się pojawił i odpowiadał z "wolnej stopy". Zanim zapadła decyzja, w przerwie mężczyzna opuścił salę rozpraw. W relacji w mediach społecznościowych stwierdził, że miał umówioną wizytę u lekarza.

 

Mimo, że od rozprawy minęły dwa tygodnie, Majcher nie zgłosił się do aresztu. Siedem dni od posiedzenia Prokuratura Okręgowa w Oświęcimiu zleciła policji wszczęcie jego poszukiwania.

Marek Majcher. Kim jest?

Poszukiwany ma 42 lata, waży około 90 kilogramów, ma 191-195 centymetrów wzrostu. Patostreamer o pseudonimie "Czujny" w przeszłości miał już problemy z prawem.

 

W 2018 roku był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie – Nowej Hucie. Mężczyzna nie zastosował się do poleceń sądu, który przyznał opiekę nad dzieckiem matce i uprowadził swojego 4-letniego syna.

 

ZOBACZ: "Zamach krzesłem" na Komorowskiego. Majcher skazany za znieważenie

 

Z kolei w 2015 roku został oskarżony w głośnej sprawie "zamachu krzesłem" podczas spotkania wyborczego Bronisława Komorowskiego w Krakowie. Majcher próbował rzucić w ówczesnego prezydenta krzesłem. Oskarżono go o usiłowanie zamachu na prezydenta. Ostatecznie sąd uniewinnił Majchera w tej sprawie, ale skazał go za znieważenie Komorowskiego i podanie policji fałszywych danych po zatrzymaniu.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie