Przysucha: Opozycja w ślad za prezesem PiS. Lider AgroUnii o "niemiłej niespodziance"

Polska
Przysucha: Opozycja w ślad za prezesem PiS. Lider AgroUnii o "niemiłej niespodziance"
Twitter/Michał Kołodziejczak
Michał Kołodziejczak zrelacjonował, jak jedno z aut AgroUnii zostało zatrzymane przez policję

Jarosław Kaczyński pojechał do Przysuchy (woj. mazowieckie), a politycy opozycji - przypominając, że prezes PiS nie bierze tym samym udziału w debacie TVP - zjawili się w tej samej miejscowości. Michał Kołodziejczak przekazał, że auto, którym wcześniej jechał, zatrzymała policja. Później nie wpuszczono go na spotkanie z Kaczyńskim. Wizytę w Przysusze zapowiadał też Władysław Kosinak-Kamysz.

W debacie wyborczej telewizji publicznej, organizowanej w poniedziałek, PiS reprezentuje premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem polityków opozycji to znak, że Jarosław Kaczyński nie chce zmierzyć się m.in. z liderem KO Donaldem Tuskiem. 

Niedługo po tym, jak decyzję o pojawieniu się w TVP ogłosił Tusk, szef partii rządzącej stwierdził, iż w czasie medialnego wydarzenia będzie on na spotkaniu z wyborcami w mazowieckiej Przysusze. Na ruch Kaczyńskiego zareagował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz i Kołodziejczak w Przysusze

Jego koalicyjny komitet Trzecia Droga postanowił, że w debacie uczestniczyć będzie Szymon Hołownia, dowodzący Polską 2050, a ludowiec pojedzie do Przysuchy, aby Kaczyński "czuł nasz oddech na plecach". Kosiniak-Kamysz będzie w poniedziałek gościem "Wydarzeń".

 

ZOBACZ: Wspólny rząd opozycji? A. Dziemianowicz-Bąk o warunkach Lewicy

 

Również Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii startujący z list KO z Konina, zjawił się w tej miejscowości. Jak przekazał na platformie X, na wjeździe do Przysuchy spotkała go "niemiła niespodzianka".

 

"Samochód w którym jadę ja, jedzie dalej. Policja zatrzymała samochód, do którego wsiadłem w Gnieźnie - tym razem mnie w nim nie było. Przewidzieliśmy to" - stwierdził.

 

Lider AgroUnii niewpuszczony na spotkanie z prezesem PiS

Kołodziejczak ostatecznie dotarł na miejsce spotkania prezesa PiS z mieszkańcami, ale nie został wpuszczony do budynku. Przed nim doszło do scysji i przepychanek między przedstawicielami AgroUnii a ochroną.

 

W sobotę Kołodziejczak zapowiadał, że przyjedzie do Przysuchy, bo "tam jest wtedy moje miejsce". - Pokażemy Kaczyńskiemu, że nie ma ucieczki przed niewygodną prawdą - zapowiadał.

 

ZOBACZ: Jasionka. Jarosław Kaczyński o opozycji: To grupa nieuków i leniuchów

 

Cykl przedwyborczych debat tematycznych organizuje Polsat News. Na pierwszej z nich przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych spotkają się w poniedziałek. Będzie poświęcona polityce społecznej, a poprowadzi ją Agnieszka Gozdyra. Transmisja od godz. 19:50 w Polsat News, Interii oraz polsatnews.pl.

 

We wtorek debatę o polityce zagranicznej poprowadzi Marcin Fijołek. Gospodarzem środowej debaty poświęconej polityce bezpieczeństwa będzie Wojciech Dąbrowski. Z kolei w czwartek pytania w debacie o polityce migracyjnej będzie zadawał Grzegorz Jankowski.

wka/sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie